w

29-latek chciał zażartować. Trafił w ręce policji. Uśmiech z jego twarzy szybko zniknął

Ze względu na powagę sytuacji mundurowi błyskawicznie przystąpili do działania. Już po kilku minutach pojawili się w miejscu zamieszkania żartownisia.

policja Racibórz wiadomości
Fot. slaska.policja.gov.pl

Raciborscy policjanci zatrzymali 29-latka, który w miejscu zamieszkania miał atrapę bomby. Ponadto podał fałszywe dane oraz posługiwał się podrobioną legitymacją honorowego dawcy krwi. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grożą nawet 2 lata pobytu w więzieniu.

Policja odwiedziła domorosłego pirotechnika w domu. 29-latek przyznał się do oszustwa

W niedzielę do raciborskich mundurowych z prewencji wpłynęła niepokojąca informacja. Wynikało z niej, że pewien mieszkaniec Raciborza chwalił się, że w swoim mieszkaniu przy ulicy Chodkiewicza posiada zrobiony przez siebie ładunek wybuchowy. Świadek obawiał się, że jest to prawdziwe urządzenie.

Ze względu na powagę sytuacji mundurowi błyskawicznie przystąpili do działania. Już po kilku minutach pojawili się w miejscu zamieszkania domorosłego pirotechnika, jednakże nikt nie otwarł drzwi. W trakcie interwencji na miejscu pojawił się mężczyzna, który oświadczył policjantom, że jest bratem lokatora mieszkania, na dowód czego okazał legitymację honorowego dawcy krwi.

Policjanci szybko ustalili, że chociaż podane przez mężczyznę dane personalne są prawdziwe, to nie jest on tym, za kogo się podawał, a legitymację podrobił. Wtedy 29-latek przyznał się do oszustwa.

Mężczyzna powiedział mundurowym, że zrobił sobie żart, składając z różnych przedmiotów atrapę bomby i chwaląc się tym znajomemu w czasie spotkania, gdzie był spożywany alkohol. Stróże prawa zatrzymali 29-letniego mężczyznę i zabezpieczyli urządzenie przypominające wyglądem bombę.

Na miejsce przybył policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który wstępnie potwierdził, że urządzanie nie stanowi żadnego zagrożenia. Teraz żartownisiowi grozi nawet do 2 lata pobytu w więzieniu.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Nie żyje członek zespołu „Bajm”. Miał 69 lat. „Zawsze zostaniesz w naszej pamięci”

kaczyński wiek ostra reakcja prezesa pis polexit

Kaczyński wściekły na spadające sondaże. Ujawniono jego plan na odwrócenie trendu