w

PILNE. W Grecji znaleziono ciało kobiety. To prawdopodobnie zaginiona 27-letnia Anastazja

W okolicy drogi między miejscowościami Tigaki i Marmari na wyspie Kos (Grecja) odnaleziono ciało młodej kobiety. To może być zaginiona 12 czerwca Anastazja Rubińska.

Przy drodze łączącej Tigaki i Marmari – miejscowości na greckiej wyspie Kos – znaleziono zwłoki młodej kobiety. To może być ciało 27-letniej Anastazji Rubińskiej z Wrocławia, która zaginęła w nocy z 12 na 13 czerwca 2023 roku.

Anastazja Rubińska odnaleziona? Znaleziono ciało młodej kobiety

Greckie media poinformowały, że na greckiej wyspie Kos natrafiono na zwłoki młodej kobiety. Wiele wskazuje na to, że może to być zaginiona 12 czerwca Anastazja Rubińska pochodząca z Wrocławia. Dziewczyna przebywała na wyspie od miesiąca, gdzie pracowała w hotelu. Od momentu zaginięcia 27-latka nie dała znaku życia.

Ciało kobiety miało zostać odnalezione przy drodze łączącej miejscowości Tigaki i Marmari na wyspie Kos. Leżały około 500 metrów od miejsca, gdzie przypadkowa osoba znalazła telefon należący do dziewczyny. Według relacji miejscowych dziennikarzy w telefonie brakowało karty SIM. To również około 1 km od domu mężczyzny, z którym miała się widzieć dziewczyna tuż przed zaginięciem.

Ciało zostało do połowy włożone do worka, a następnie położone pod drzewem i przykryte gałęziami. Teraz zostanie ono poddane dalszym analizom. Bliscy zaginionej 27-latki z Wrocławia mają zidentyfikować ciało, ale wstępna identyfikacja pozwoliła ustalić, że ciało należy do Anastazji Rubińskiej.

Greckie media potwierdzają. Anastazja Rubińska nie żyje

Jak podaje z kolei portal CNN, odnalezione ciało miało być w znacznym stopniu rozkładu. Zabezpieczona została odzież oraz worek, w którym została znaleziona kobieta. Wkrótce zostaną pobrane próbki materiału do badań, w tym spod paznokci ofiary.

Pozwoli to zweryfikować wersję wydarzeń, w której mówiono o zadrapaniach na ciele 32-letniego obywatela Bangladeszu. Miało do nich dojść w trakcie szarpaniny.

Informację o śmierci dziewczyny podał też portal TVP Info. Ciało zostało wstępnie zidentyfikowane przez policję. Mężczyzna z Bangladeszu był ostatnią osobą, którą 27-latka spotkała przed zaginięciem 12 czerwca.

Wszystko wskazuje na to, że kobieta została zamordowana. 18 czerwca na portalu internetowym greckiej gazety „Proto Thema” ujawniono film z monitoringu, na którym widać 27-latkę po raz ostatni. Kamera nagrała ją mniej więcej 5 godzin przed zaginięciem. Policja aresztowała go i postawiła mu zarzuty.

Oprócz mężczyzny z Bangladeszu, miejscowa policja prowadzi również dochodzenie w sprawie jego pakistańskiego współlokatora. Widziano go wchodzącego do domu z 27-letnią kobietą. Jednak jego współlokator twierdził, że nic takiego nie miało miejsca. Policja uważa jednak, że kłamie.

Polka przebywała na wyspie Kos wraz ze swoim partnerem (Michał Śliwiński), z którym pracowała w jednym z hoteli. W dniu zaginięcia 27-latka dzwoniła do niego, aby ten odebrał ją ze spotkania. Gdy zjawił się we wskazanym miejscu, Anastazji już tam nie było.

linda morselli fernando alonso instagram

Kim jest Linda Morselli – była partnerka Fernando Alonso? Wiek, dzieci, Instagram

anastazja rubińska nie żyje odnaleziona

Anastazja Rubińska nie żyje. Nagranie z miejsca odnalezienia ciała i nowe ustalenia