w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

o. Tadeusz Rydzyk jest zdruzgotany. „Cienko przędziemy”. Co czeka duchownego?

Redemptorysta z Torunia ma coraz mniej nadziei na utrzymanie swoich mediów. Koszty rosną, inflacja szaleje, a Polski Ład sprawił, że z 1,5% podatku nie dostanie prawie nic.

tadeusz rydzyk 1% podatku pit apel pomoc lux veritatis radio maryja tv trwam
Fot. YouTube / Radio Maryja (screen)

W całej Polsce trwają intensywne rozliczenia obywateli z fiskusem. Polski Ład wprowadził w 2022 roku 30 tys. kwoty wolnej od podatku. To sprawiło, że emeryci i renciści niepłacący PIT nie będą mieli z czego przekazać na Radio Maryja pieniędzy w ramach 1,5% podatku.

o. Rydzyk zdruzgotany. „Te osoby w tym roku podatku już nie będą przekazywały”

W naszym przypadku będzie trudno. Wprawdzie ustawodawca zwiększył ten procent przekazywania podatku na rzecz OPP, jednak jest tego typu ograniczenie, że kwoty wynagrodzenia do 30 tys. zł rocznie są wolne od podatku – przyznała na antenie Radia Maryja dyrektor finansowa fundacji Lux Veritatis. Jej daniem emeryci sami z siebie mogą nie wpłacać na Radio Maryja mimo, iż nieco więcej zostanie im w kieszeni.

Z tego się bardzo cieszymy, bo w kieszeniach osób mniej zamożnych, mówię o emerytach, rencistach, środki te pozostaną. Ale patrząc na to, kto wspiera działania Fundacji Nasza Przyszłość, wspierają nas głównie te osoby, które w tym roku podatku już nie będą przekazywały – przyznała Lidia Kochanowicz-Mańk, finansowy strażnik o. Rydzyka.

O. Rydzyk wyraził jednak nadzieję, że sam fakt ustawowego podniesienia z 1% do 1,5% podatku, który można przekazać na organizacje pożytku publicznego, sprawi, że na jego media być może trafi nominalnie więcej pieniędzy. Zmianę tę wprowadzono w podatkowej części Polskiego Ładu. To może odbić się negatywnie na organizacjach.

Bardzo prosimy o pomoc. Szukajcie następnych, którzy zechcieliby pomóc, bo liczba ofiarodawców na pewno poważnie się zmniejszy. A jeżeli tych ofiar będzie mniej, to i mniej będziemy mogli uczynić dobra – powiedział szef toruńskiej rozgłośni.

Redemptorysta mówi wprost. „Cienko przędziemy”

Gdyby Polacy i katolicy o tym myśleli, a nie słuchali tych przeróżnych TVN-ów, Gazet Wyborczych czy innych propagandzistów antykatolickich, gdyby chcieli pomóc… – powiedział w Radiu Maryja zdruzgotany o. Tadeusz Rydzyk. Jego zdaniem ludzie nie wpłacają pieniędzy na rozwój katolickich mediów, bo są otumanieni propagandą lewicową.

Przy okazji zaznaczył, że są takie osoby, które wspierają jego dzieła już przeszło 30 lat i to regularnie. Z tych pieniędzy utrzymuje się nie tylko Radio Maryja, ale też Telewizja Trwam i pozostałe dzieła. To jednak nie wystarcza. – Powiedziałbym, że to jest część, dlatego tak cienko przędziemy – zaznaczył Rydzyk.

Redemptorysta chwali się, na co idą zebrane środki. Spora ich część idzie na pomoc naukową dla studentów jego uczelni, których nie zawsze stać na szkołę. Ale pomoc idzie też do domów opieki i seniorów czy też na działania budzące w młodzieży postawy patriotyczne i „edukacyjne w duchu cywilizacji łacińskiej, a nie dewiacji„.

Po zmianie w Polskim Ładzie, a raczej jego podatkowej części, coraz mniej osób będzie mogło wesprzeć organizacje pożytku publicznego. Powód jest prosty – osoby, które w ogóle nie zapłacą podatku dochodowego, bo zmieszczą się w kwocie wolnej, nie będą mogły przekazać środków, bo nie będzie z czego.

morawiecki o inflacji

Padła kolejna obietnica z ust premiera Morawieckiego. „Szanse na to są bardzo duże”

Kwaśniewski emerytura

Emerytura Aleksandra Kwaśniewskiego ujawniona! Kwota szokuje. „Nie narzekam, ale…”