w

Wielkie zmiany w rządzie. Kaczyński wraca, czterech ministrów na wylocie

Szef PiS wraca do rządu, czterech wiceministrów się z nim żegna. Wielkie zmiany zostaną ogłoszenia dziś 21 czerwca. To efekt niezadowolenia z trwającej kampanii.

pensje posłów i senatorów podwyżka uposażeń andrzej duda rozporządzenie
Fot. I, Kpalion (CC BY-SA 3.0)

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że lada chwila Andrzej Duda ogłosi duże zmiany w rządzie. Prawdopodobnie prezes PiS Jarosław Kaczyński zostanie powołany na stanowisko wicepremiera. Z teką wicepremiera pożegnać się ma też czterech ministrów, ale nadal będą oni robić to, co do tej pory.

Zmiany w rządzie. Kaczyński wraca, czterech ministrów żegna się z posadą

Ze stanowiskiem wicepremiera prawdopodobnie pożegnają się dziś szef MON Mariusz Błaszczak, a także Piotr Gliński, Henryk Kowalczyk i Jacek Sasin. Nowym wiceministrem w rządzie Zjednoczonej Prawicy ma zostać ponownie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. To wynik jego dużego niezadowolenia jeśli chodzi o efekty trwającej kampanii przedwyborczej.

We wtorek wieczorem złożyłem rezygnację z funkcji wiceprezesa Rady Ministrów; jest to związane z powrotem do rządu na funkcję wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Jacek Sasin.

Jarosław Kaczyński będzie jedynym wicepremierem w rządzie

Partia prezesa Kaczyńskiego według ostatnich badań mimo wszystko utrzyma władzę po zaplanowanych na jesień tego roku wyborach parlamentarnych. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu„. Mimo to szef PiS nie jest zadowolony z przebiegu kampanii.

Cieszę się, że dziś [Kaczyński] wraca do rządu. To ważne wzmocnienie przed wyborami i jasny sygnał, że walczymy o zwycięstwo w kolejnej kampanii wyborczej – stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. Prezes Kaczyński będzie koordynował pracę rządu kierowanego przez Mateusza Morawieckiego, który ma koordynować pracę rządu.

Jak zauważają publicyści, w 2015 r. PiS wygrał wybory z PO między innymi dlatego, że schował prezesa Jarosława Kaczyńskiego i nie był on wtedy twarzą kampanii. W tym roku PiS chce wygrać, robiąc z niego centralną postać obozu władzy. Zdaniem dziennikarzy partia rządząca całkowicie odpuściła sobie walkę o tzw. centrum.

Kwaśniewski emerytura

Emerytura Aleksandra Kwaśniewskiego ujawniona! Kwota szokuje. „Nie narzekam, ale…”

zemsta faraona w jakich krajach leki

Zemsta Faraona. Co to? Częsta dolegliwość turystyczna, która psuje każdy urlop