w

HAHAHA!HAHAHA!

Morawiecki czy Tusk? Tego polityka Polacy chcą mieć za premiera. Jest zaskoczenie

Analitycy SW Research przeprowadzili nowy sondaż, w którym zapytali Polaków, kogo widzą na fotelu premiera po najbliższych wyborach parlamentarnych.

donald tusk twitter morawiecki
Fot. YouTube / Radio ZET (screenshot)

Na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita” zapytano Polaków o to, kogo po najbliższych wyborach parlamentarnych chcą mieć na fotelu premiera. Jest zaskoczenie. Okazało się, że dużo lepszym szefem rządu będzie… Donald Tusk

Polacy widzą w Tusku premiera nowego rządu. Nowy sondaż

Choć dla wielu Polaków obie kandydatury są nie do przyjęcia, to aż 39 proc. ankietowanych wskazało, że chcą Donalda Tuska na fotelu premiera nowego rządu po jesiennych wyborach. Badanie przeprowadziła pracownia SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej„. Trzeba przyznać, że wyniki analizy to spore zaskoczenie.

Zdaniem 39,4 proc. ankietowanych obecny lider największej partii opozycyjnej, który wyprowadził 4 czerwca br. setki tysięcy ludzi na ulice Warszawy, byłby o wiele lepszym premierem niż Mateusz Morawiecki. Na obecnego szefa rządu wskazało jedynie 27,2 proc. badanych. Dla nieco ponad 33 proc. ankietowanych nie ma znaczenia, kto będzie kierował rządem.

Co ciekawe, na Tuska wskazało 47 proc. respondentów w wieku powyżej 50 lat. Na lidera opozycji wskazali też ci z lepszym wykształceniem i niemal połowa z tych, których dochody oscylują powyżej 5 tys. zł. na rękę. Na Mateusza Morawieckiego częściej wskazują z kolei osoby z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym oraz zasadniczym zawodowym.

Sondaż został przeprowadzony wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach od 6 do 7 czerwca 2023 r. Objęto nim grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Źródło: Twitter, rp.pl

zemsta faraona w jakich krajach leki

Zemsta Faraona. Co to? Częsta dolegliwość turystyczna, która psuje każdy urlop

kiedy koniec wojny na ukrainie przepowiednie

NATO zamierza zakończyć raz na zawsze wojnę na Ukrainie. Padł możliwy termin