w

HAHAHA!HAHAHA!

PILNE. Grupa Wagnera w drodze do Moskwy. „Zniszczymy wszystko, co stanie na drodze”

Prigożyn w najnowszym nagraniu poinformował, że jego siły (Grupa Wagnera) wchodzą z Ukrainy do rosyjskiego obwodu rostowskiego i będą kierowały się na Moskwę.

grupa wagnera prigożyn rostów nad donem
Fot. Twitter

Szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn przekazał, że oddziały armii regularnej Rosji zaatakowały obóz jego najemników powodując tysiące ofiar. Oznajmił, że zamierza w odwecie „przywrócić sprawiedliwość” w Rosji. Jego ludzie właśnie przekroczyli granicę i weszli do Rosji.

Grupa Wagnera. Prigożyn grozi zamachem stanu

Media rosyjskie donoszą, że dziś w nocy może dojść do próby przewrotu w Rosji i co za tym idzie obalenia prezydenta Władimira Putina. Jewgienij Prigożyn, szef Grupy Wagnera, zamieścił w serwisie Telegram kilka nagrań zapowiadając odwet na rosyjskim MON.

Ci, którzy zniszczyli naszych chłopców, którzy zniszczyli życie wielu dziesiątek tysięcy żołnierzy rosyjskich, zostaną ukarani – oznajmił. Kierownictwo rosyjskiego MON odrzuciło z kolei oskarżenia o atak na najemników nazywając to prowokacją.

Jest nas 25 tysięcy i idziemy wyjaśniać, czemu w kraju trwa chaos – powiedział Prigożyn. Jego oddziały weszły z terenu Ukrainy do Rosji, przekroczyły granicę i mają kierować się w stronę Moskwy. W stolicy Rosji wojsko wyszło na ulicę pilnować porządku.

Szef Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej wydał rozkaz podniesienia śmigłowców i otwarcia ognia do konwojów Wagnera. Chcę podziękować pilotom, którzy odmówili wykonania rozkazów – Prigożyn twierdząc, że rosyjskie wojsko wykazuje nieposłuszeństwo i popiera Wagnerowców.

Kolumna Wagnera minęła późnym wieczorem pierwsze punkty kontrolne. Media podają, że najemnicy jadą do Nowoczerkaska, gdzie znajduje się kwatera główna armii. Wiadomo również, że kolumna 400 pojazdów opuściła Millerowo i ma kierować się w stronę Moskwy.

Wojna domowa w Rosji? Mówi się o przewrocie na Kremlu

Stany Zjednoczone „blisko przyglądają się” sytuacji w Rosji w związku z oświadczeniem Prigożyna. Warto obserwować, co się dzieje w Rosji. Albo ktoś zhakował Telegrama szefa Grupy Wagnera, albo Prigożyn właśnie ogłosił coś w rodzaju przewrotu wojskowego w Rosji, który w opublikowanych publicznie nagraniach nazwał „marszem sprawiedliwości„. W Moskwie na baczność postawiono FSB.

Na autostradzie łączącej Moskwę, Woroneż i Rostów nad Donem jednostki FSB i Specjalnych Oddziałów Szybkiego Reagowania (SOBR) postawiły blokady, kontrolując ruch pomiędzy miejscowościami.

Wszystkie zdarzenia, o których dziś piszą wszystkie media, mogą jednak być rosyjską prowokacją, która ma na celu stworzenie chaosu informacyjnego. Ministerstwo Obrony, FSB, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Gwardia Narodowa całodobowo informują Putina o działaniach podjętych po wydaniu instrukcji w związku z próbą powstania zbrojnego.

Według Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu prezydent Biden został poinformowany o tym, co dzieje się w Rosji. Rada mówi, że „monitoruje sytuację w Rosji i będzie konsultować się z sojusznikami i partnerami w sprawie rozwoju sytuacji„.

malwina wędzikowska partner wiek wzrost instagram

Malwina Wędzikowska. Mąż, dzieci, kariera. Co wiadomo o znanej stylistce?

rostow nad donem grupa wagnera

Bunt w Rosji. Putin wygłosił pilne przemówienie. „Wszyscy zostaną ukarani”