w

OMGOMG

Miedwiediew ostrzega. Pilny komunikat. „Cały świat znajdzie się na krawędzi katastrofy”

Były prezydent Rosji reaguje na sytuację w Moskwie. Jego zdaniem albo Prigożin zostanie zatrzymany, albo cały świat znajdzie się na krawędzi katastrofy.

miedwiediew grozi polsce

Miedwiediew informuje, że cały świat znajdzie się na krawędzi katastrofy, jeśli broń atomowa znajdująca się w magazynach na terenie Rosji wpadnie w ręce – jak to określił – „bandytów” z Grupy Wagnera. Temat jest poważny, bo jak się okazuje, ludzie Prigożina dotarli do miasta, gdzie taki magazyn się znajduje.

Wagnerowcy przejmą broń atomową? Miedwiediew ostrzega przed katastrofą

Żarty żartami, ale potencjalne opanowanie przez puczystów magazynu z bronią jądrową przyprawia o zimne dreszcze. Nawet w momencie, gdy nie mieliby możliwości jej wykorzystania. Jestem pewien, że od rana sztabowcy NATO mają olbrzymi ból głowy myśląc o takim scenariuszu – skomentował doniesienia z Rosji ekspert Dawid Kamizela.

Telegramowy kanał ATESH napisał, że czołówki grupy PMC Wagner dotarły do miasta Borisoglebsk, gdzie znajduje się magazyn rosyjskiej broni jądrowej.

Przed jej przejęciem przestrzega też były prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew pisząc, że broń może wpaść w niepowołane ręce, co skończy się katastrofą.

Nie pozwolimy, aby wydarzenia potoczyły się zgodnie ze scenariuszem, że bandyci dostaną broń nuklearną. Bez względu na to, jak bardzo Ci szaleni przestępcy by tego chcieli – stwierdził rosyjski polityk.

Co się dzieje w Rosji? Bunt Grupy Wagnera. Prigożin jedzie ze swoim wojskiem na Moskwę

Na zachód od Borisoglebska znajduje się magazyn o numerze 14254 i obiekt 387 „C” Woroneż-45. Jest to magazyn broni jądrowej stopnia centralnego. Nie wiadomo jednak, jaki typ głowic jest tam przechowywany i czy nadal one się tam znajdują.

Zgodnie z ustaleniami USA i ZSRR/Rosji sprzeda lat to właśnie w magazynach stopnia centralnego powinny znajdować się wszystkie aktywne głowice.

Możliwe, że ta baza stanowi zaplecze 60 Dywizji Rakietowej znajdujące się ok. 250 km na wschód blisko miejscowości Tatiszczewo. Na jej uzbrojeniu pozostają pociski ICBM SS-27 Mod 1, czyli Topol-M znajdujące się obecnie w silosach.

putin przemówienie prigożyn grupa wagnera

PILNE. Putin uciekł z Rosji? Jego samolot leci do Petersburga. „Zakładany jest upadek Moskwy”

budżet rosji 2023

Władimir Putin ewakuowany w Moskwy. Przewieziono go na Wajdał