w

Władimir Putin ewakuowany w Moskwy. Przewieziono go na Wajdał

Jak poinformował ukraiński wywiad, Władimir Putin opuścił Moskwę i udał się na północ Rosji do swojej rezydencji. Chodzi konkretnie o Wajdał.

budżet rosji 2023
© burbonik.pl

Jak poinformowali dziennikarze portalu „Ukrainska Prawda„, Władimir Putin opuścił dziś Moskwę i został przewieziony na północ Rosji. – Mamy już dane, że Putin wyjeżdża z Moskwy. Wiozą go na Wajdał – twierdzą służby ukraińskie. Wajdał to rezydencja Putina położona w obwodzie nowogrodzkim.

Wajdał. Władimir Putin ewakuowany z Moskwy

Niezależny rosyjski portal Ważnyje Istorii podaje, że Władimir Putin robi wszystko, aby jego wojsko uniknęło jakichkolwiek starć z członkami Grupy Wagnera w stolicy kraju. Trwa też polowanie na lidera najemnicków Jewgienija Prignożyna. Sam Putin opuścił stolicę i udał się do rezydencji na północy kraju. Wcześniej podawano, że samolot Putina wyleciał z Moskwy w kierunku Petersburga.

Dwa ostatnie dni to nie jest dobry czas dla prezydenta Rosji. Pojawia się coraz więcej doniesień, że coraz więcej małych pododdziałów rosyjskich na Ukrainie składa broń i poddaję się. Z kolei inne rosyjskie jednostki znajdujące się na Ukrainie dostały rozkaz powrotu do kraju w celu obrony Moskwy przed najemnikami z Grupy Wagnera.

Rosja uruchomiła mosty powietrze do Moskwy i ściąga samolotami wojska z całej Federacji. Burmistrz Moskwy wezwał ludność cywilną do pozostania w domach do odwołania. W Moskwie został ogłoszony reżim operacji antyterrorystycznej. Również służby bezpieczeństwa Białorusi zostały postawione w stan najwyższej gotowości.

miedwiediew grozi polsce

Miedwiediew ostrzega. Pilny komunikat. „Cały świat znajdzie się na krawędzi katastrofy”

andrzej duda biuro bezpieczeństwa narodowego

Z OSTATNIEJ CHWILI. Andrzej Duda zwołuje pilną naradę. Pojawi się na niej premier