w

PILNE. Putin uciekł z Rosji? Jego samolot leci do Petersburga. „Zakładany jest upadek Moskwy”

W Rosji wkrótce może zostać wprowadzony stan wojenny. Putin podpisał ustawę wprowadzającą 30 dni aresztu za złamanie przepisów stanu wojennego.

putin przemówienie prigożyn grupa wagnera
Fot. Flightradar24

W ostatnich godzinach widać wzmożony ruch lotniczy z Moskwy do Petersburga, co wydaje się potwierdzać rewelacje o przeniesieniu administracji rządowej z Kremla właśnie do tego miasta. Eksperci są zdania, że Putin zakłada potencjalny upadek Moskwy. Wagnerowcy w tym czasie zbliżają się do stolicy Rosji i nie napotykają większego oporu.

Putin uciekł z Rosji? Samoloty startują jeden za drugim

Samolot, na pokładzie którego może znajdować się Władimir Putin, wystartował dziś z Moskwy i skierował się prawdopodobnie do Petersburga. Pojawiły się już sugestie o możliwości przeniesienia tam stolicy w razie zagrożenia dla Moskwy. Kreml zaprzecza i twierdzi, że Putin przebywa cały czas na Kremlu.

Wagnerowska kolumna minęła około godz. 13 czasu polskiego Woroneż i wkroczyła na teren obwodu lipieckiego. Nadal jednostki Prigożyna zbliżają się do Moskwy, która obecnie skupia się na fortyfikowaniu miasta. Szef Grupy Wagnera powiedział, że nie złoży broni i nie zastosuje się do żądań Putina, FSB ani nikogo innego.

Osobisty samolot prezydenta Białorusi Łukaszenki miał dziś z kolei wylądować w Turcji. Mówi się też, że z Moskwy uciekł samolotem Dmitrij Miedwiediew z całą rodziną. Nie wiadomo jednak, w jakim kierunku. Coraz głośniej mówi się, że w Rosji wybuchnie lada moment wojna domowa.

Czołówki Grupy Wagnera docierają w region miasta Kaszyra. Do Moskwy zostało im około 2 godziny jazdy. Rosyjskie lotnictwo jest bezradne, siły Rosgwardi prawie nie podejmują walk. Policja się tylko przygląda.

Wagnerowcy jadą na Moskwę. Nikt nie stawia im oporu

Wagnerowcy bez problemu omijają kolejne stawiane na szybko improwizowane przeszkody na drodze prowadzącej do Moskwy. Wysyłają oni z Ukrainy na Moskwę kolejne kolumny wojsk, w tym sprzęt ciężki. Nie wiadomo, co z tym czasie robi rosyjska 1.Armia Pancerna Gwardii Rosyjskiej. Żołnierze rosyjscy nie stawiają oporu, niektórzy nawet przechodzą na stronę armii najemników.

Jak podała amerykańska stacja CNN, kolejna doba będzie kluczowa dla utrzymania władzy przez prezydenta Władimira Putina. W Moskwie i jej okolicach anulowane są urlopy wszystkich funkcjonariusz. Wszyscy mają stawić się w swoich jednostkach i komendach.

Armia rosyjska blokuje w pośpiechu drogi dojazdowe do Moskwy za pomocą ciężarówek. Nieoficjalnie mówi się też, że siły Wagnera mają być blisko obiektu atomowego „Obiekt 375 C„, ulokowanego blisko miasta Borisoglebsk. Nie wiadomo, czy broń jądrowa nadal się tam znajduje.

świadczenie wspierające ustawa

Nowe świadczenie wspierające z budżetu. Można dostać nawet 3500 zł, ale jest warunek

miedwiediew grozi polsce

Miedwiediew ostrzega. Pilny komunikat. „Cały świat znajdzie się na krawędzi katastrofy”