w

Nowe przemówienie Władimira Putina. „Zbrojna rebelia i tak zostałaby stłumiona”

26 czerwca Władimir Putin wygłosił kolejne przemówienie. W rosyjskich mediach było ono przedstawiane jako bardzo istotne. Co powiedział dyktator?

przemówienie putina dzisiaj na żywo
Fot. Twitter / @WypartowiczBa

Rzecznik Kremla poinformował, że jeszcze dziś odbędzie się przemówienie Władimira Putina. Tak też się stało. Przemówienie rozpoczęło się o godzinie 22:10 czasu moskiewskiego. Czego dotyczyło?

Przemówienie Putina na żywo. Co powiedział prezydent Rosji?

Podczas wieczornego przemówienia Władimir Putin powiedział, że organizatorzy buntu zdradzili nie tylko siebie i swój lud, ale także tych, którzy zostali wciągnięci do buntu. Podziękował też całemu personelowi wojskowemu i oficerom wywiadu, którzy stanęli na drodze rebeliantom. Z przemówienia wynika, że do zmian w rosyjskim MON może nie dojść.

Wiemy, że zdecydowana większość bojowników i dowódców grupy Wagnera to patrioci. Zostali w to wciągnięci – powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej. – Bojownicy Wagnera mogą albo wrócić do swoich bliskich, albo wyjechać na Białoruś, albo rozpocząć służbę w szeregach Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej – stwierdził Putin.

Na koniec Putin wyraził wdzięczność prezydentowi Białorusi Łukaszence za jego wkład w rozwiązanie sytuacji z Wagnerem. Białoruski dyktator również miał dziś wygłosić swoje przemówienie, ale zostało ono w ostatniej chwili odwołane.

anastazja rubinska wykop instagram facebook

Grecja. Ujawniono szokującą treść SMS-a, którego sprawca morderstwa wysłał znajomym

morawiecki w białymstoku pułk rozpoznawczy

Morawiecki i Błaszczak nie mają złudzeń. „Polska została zaatakowana hybrydowo przez Białoruś”