w

PILNE. Trzęsienie ziemi w Polsce. Wstrząs zarejestrowano 20 km od Głogowa i 45 km od Legnicy

Silny wstrząs mogli odczuć mieszkańcy okolic Polkowic. W kopalni Rudna był wstrząs o sile górniczej siódemki, ale sprowokowany robotami strzałowymi. Brak załogi w rejonie zagrożenia – informuje spółka KGHM.

27 czerwca odnotowano trzęsienie ziemi w Polsce. Wstrząs o magnitudzie 4,2 został zarejestrowany 20 km od Głogowa w województwie dolnośląskim – poinformowało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. Pierwsze raporty EMSC mówiły o magnitudzie wstrząsów ocenianej na 4,1 i 3,8.

Trzęsienie ziemi w Polsce. Dzisiaj doszło do wstrząsu odczuwalnego w Legnicy i Głogowie

Trzęsienie ziemi w Polsce odnotowano dziś 27 czerwca o godzinie 17:34. Epicentrum wstrząsów znajdowało się około 20 kilometrów od Głogowa i 45 kilometrów od Legnicy. Wyraźnie wyczuwalne wstrząsy relacjonują między innymi internauci.

Według EMSC wstrząsy były też odczuwalne m.in. w Kwielicach i Grębocicach. Jak poinformowała na Twitterze nreporterka Radia ZET Grażyna Wiatr, w kopalni Rudna odnotowano wstrząs o sile górniczej siódemki, który był sprowokowany robotami strzałowymi.

Również inne media podają, że we wtorkowe popołudnie zatrzęsła się ziemia na całym Dolnym Śląsku. Najprawdopodobniej jest to spowodowane działalnością wydobywczą w pobliżu Lubina oraz Polkowic. Wstrząsy nie wywołały szkód.

Źródło: Radio ZET, Twitter

brak zaproszenia na ślub

Co zrobić, gdy nie zaproszą Cię na wesele? Powodów może być niestety kilka

nowy sącz potrącenie na pasach

Nowy Sącz. Potrącenie trójki nastolatków. Nagranie dla osób o mocnych nerwach