w

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG

Te trzy leki znikną z aptek od lipca 2023. Pacjenci będą musieli szukać zamienników

Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, z półek polskich aptek latem tego roku znikną trzy popularne leki. Nie wiadomo, czy powrócą.

leki wycofane z aptek 2023
Fot. Freepik

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował, że już latem tego roku wycofane zostaną trzy leki. Wszystko wskazuje na to, że znikną one z aptecznych półek na stałe. Pacjenci przyjmujący je będą wkrótce musieli szukać zamienników, w czym na pewno pomoże im lekarz pierwszego kontaktu.

Leki wycofane z aptek 2023. Z półek znikną trzy leki

Leki, o których mowa, są dość specyficzne. Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego znikną z aptek i nie wiadomo, czy jeszcze powrócą. Powodem są problemy z dostępnością tych preparatów i już wiadomo, że od lipca 2023 roku w ogóle nie będą one trafiać do naszego kraju.

To nie pierwszy raz, jak niektóre produkty medyczne i leki są wycofywane. Główny Inspektor Farmaceutyczny średnio dwa razy w miesiącu sporządza listę produktów dotkniętych utrudnionym dostępem w naszym kraju. Na liście produktów wstrzymanych w obrocie na stałe pojawiły się poniższe produkty:

• Gardasil – szczepionka przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego [typy 6, 11, 16, 18] (Rekombinowana, adsorbowana) zawiesina do wstrzykiwań w ampułkostrzykawce, jedna dawka (0,5 ml) 1 amp.-strzyk. 0,5 ml + 2 igły – wstrzymanie planowane od 30 czerwca 2023 r.

Na rynku pozostaje produkt leczniczy Gardasil 9, Szczepionka przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego [typy 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58] (rekombinowana, adsorbowana), 9-walentna, zawiesina do wstrzykiwań, 2 igły + amp.-strzyk. 0,5 ml.

• Eligard 7,5 mg Leuprorelinum – proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 7,5 mg, 1 zestaw – wstrzymanie planowane od 1 lipca 2023 r.

• Adalift Tadalafilum – tabletki powlekane, 20 mg, 2 tabl. – wstrzymanie planowane od 30 czerwca 2023 r.

Jednocześnie GIF poinformował, że na rynek po okresie niedostępności powróciły leki takie jak Zinnat, Ospamox, Fevarin, Anapran, Duac, Betaserc czy Kyleena i Pylera. Leków takich jednak na liście jest więcej.

Źródło: mgr.farm

Zmarła kolejna polska aktorka. Grała w „M jak miłość”, „Plebanii” i w „Na Wspólnej”

małe nietoperze jak wyglądają

Te cudeńka spadają na nas z nieba. Większość z nas nie wie, co należy z nimi zrobić