w ,

Tak wygląda dziś Saakaszwili. Gruzińskie media pokazały nowe zdjęcie. Żywa śmierć

Po dawnym wizerunku prezydenta Gruzji nie ma już śladu. Obecnie wygląda on fatalnie, a jego stan zdrowia jest bardzo kiepski. Oto jego najnowsze zdjęcie.

saakaszwili stan zdrowia 2023
Fot. European People's Party - EPP Congress Warsaw

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili wygląda dziś tak fatalnie, że mało kto jest w stanie go rozpoznać. Gruzińska TV Mtavari pokazała nowe zdjęcie polityka, które wykonano mu w czasie procesu sądowego, który odbywa się zdalnie.

Saakaszwili wygląda jak śmierć. Stan zdrowia się pogarsza

Mogę być słaby fizycznie, ale wewnątrz jestem bardzo silny. Nie popełniłem zbrodni przeciwko Gruzji – miał powiedzieć były prezydent Gruzji Saakaszwili w trakcie rozprawy sądowej, która odbywa się z powodu jego stanu zdrowia drogą zdalną. Polityka aresztowano pod koniec 2021 roku i od tamtej pory jego twarz zmieniła się tak, że mało kto jest w stanie go dziś rozpoznać.

Saakaszwili został skazany na 6 lat więzienia za rzekome nadużywanie władzy w czasie, gdy pełnił funkcję prezydenta Gruzji. Jego stan zdrowia w trakcie pobytu w areszcie bardzo się pogorszył, co widać między innymi po jego wyglądzie. Prawnik byłego prezydenta Gruzji ujawnił też, że Saakaszwilego próbowano otruć.

Polityk potrzebuje pilnej interwencji lekarzy

W marcu 2023 roku polityk udzielił wywiadu stacji telewizyjnej „Sky News„, gdzie ujawnił, że  sumie od momentu aresztowania do teraz stracił 60 kg wagi. Jego stan jest w zasadzie krytyczny. Śmierć może nadejść w każdym momencie.

Saakaszwili ogłosił głodówkę z powodu złego traktowania w więzieniu. Jest to jego osobisty protest przeciwko aresztowaniu i przetrzymywaniu go w niewoli. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oskarżył władze rządu w Gruzji, że robią wszystko, aby Saakaszwili umarł. Wymyślane są też co jakiś czas nowe zarzuty, by jego areszt trwał w nieskończoność.

Obecnie były prezydent Gruzji jest w stanie realnego zagrożenia życia i potrzebuje pilnej i intensywnej opieki lekarskiej. Ostatnie badania jego krwi wykazały, że jego odporność jest bliska zeru.

sifnos grecja zwłoki kobiety

Grecja. Kolejna zagadkowa śmierć kobiety. Na wyspie Sifnos znaleziono zwłoki 37-latki

ksiądz michał woźnicki kto to

Polski ksiądz wygłosił kazanie o Tinie Turner. Padły ostre słowa. „Stara baba w miniówkach…”