w ,

Z OSTATNIEJ CHWILI. Wojsko Polskie przerzuca siły na granicę z Białorusią

W najbliższych dniach około 1000 żołnierzy i prawie 200 jednostek sprzętu z 12 Brygady Zmechanizowanej oraz 17 Brygady Zmechanizowanej przemieści się na wschód Polski.

białoruś granica wojsko
Fot. Twitter / 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana

Wojsko Polskie w związku z napiętą sytuacją na Białorusi wzmacnia obecność na wschodzie Polski. W najbliższych dniach można spodziewać się zwiększonego ruchu kolumn wojskowych na drogach północnej, środkowej i wschodniej Polski.

Polskie wojsko wzmacnia ochronę wschodniej granicy

Łącznie na granicę z Białorusią trafi 1000 żołnierzy i prawie 200 jednostek sprzętu z 12 Brygady Zmechanizowanej oraz 17 Brygady Zmechanizowanej. Celem operacji „Bezpieczne Podlasie” jest wysunięta obecność szkoleniowa części sił Wojsk Lądowych oraz demonstracja naszej woli i zdolności do natychmiastowej odpowiedzi na próby destabilizacji sytuacji na naszej granicy.

Dobraliśmy drogi przemieszczenia sił w taki sposób, by jak w najmniejszym stopniu wpływać na ruch cywilny na drogach. Będziemy wdzięczni wszystkim kierowcom, którzy spotkają nasze kolumny na drogach, za wyrozumiałość i cierpliwość – informują służby prasowe 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Wojsko apeluje do obywateli, aby w czasie przejazdu sprzętu nie robić zdjęć. Nie publikujmy w social mediach czy w komunikatorach żadnych fotografii przedstawiających żołnierzy, sprzęt wojskowy czy przejeżdżające pojazdy należące do armii. Coś, co dla nas jest atrakcją, dla rosyjskiego wywiadu stanowi źródło cennej wiedzy.

electrolux lodówka serwis instrukcja

Jak przechowywać żywność w lodówce? Oto najważniejsze i skuteczne metody

Przysięga WOT 2023 tekst

Pierwszy weekend lipca pod znakiem WOT. „Żyję tak, by być zawsze gotowym”