w , ,

Czy znaki zodiaku mogą mieć wpływ na skuteczność komunikacji w pracy?

Jak znaki zodiaku pomagają „przejrzeć” współpracownika? Każdy ze znaków zodiaku cechuje różny charakter. Każdy ma inne cechy charakteru, a charakter wpływa przecież na wiele sfer naszego życia.

praca jako astrolog
Fot. materiały partnera

Astrologia od wieków pomaga ludziom np. dobierać się w zgrane pary miłosne. To dziedzina mająca równie wielu zwolenników, co przeciwników. Wiedzę na temat znaków zodiaku można wykorzystać nie tylko do poszukiwania partnera, ale również przełożyć na skuteczne strategie komunikacji w pracy.

Jak znaki zodiaku pomagają “przejrzeć” współpracownika?

Znaki zodiaku mają związek z konstelacjami gwiazd na nieboskłonie. Astrologia dla wielu ludzi jest zwyczajną bajką utkaną z fascynacji ciałami niebieskimi, jednak są też tacy, którzy charakterystykę dwunastu znaków zodiaku traktują śmiertelnie poważnie. Wpływ na to, czy jesteśmy spod znaku barana, panny, koziorożca itd. ma nasza data urodzin.

Każdy ze znaków zodiaku cechuje różny charakter. Niektórzy są wybuchowi, inni spokojni. Jedni wolą działać szybko, a innych cechuje duża cierpliwość. Kierując się znakami zodiaku, można teoretycznie przewidzieć czy założyć, z jakim człowiekiem mamy do czynienia. Każdy ma inne cechy charakteru, a charakter wpływa przecież na wiele sfer naszego życia.

Kształtuje także zdolność do skutecznej komunikacji, która jest tak ważna również w sferze zawodowej. Zatem znając datę urodzin współpracownika, możemy przewidzieć, czego się po nim spodziewać. Znajomość także własnych cech pozwala przemyśleć i dobrać odpowiednią strategię komunikacji.

Znaki zodiaku a cechy osobowości – zobacz, z kim nawiążesz porozumienie

Wodniki to osoby urodzone pomiędzy 20.01, a 18.02. Uważa się, że są one nerwowe, chaotyczne i nie można na nich polegać. Z drugiej strony to bardzo kreatywni pracownicy, znani z niekonwencjonalnych pomysłów. Potrafią także z łatwością działać na korzyść innych — przejawiają szacunek, życzliwość i wyrozumiałość.

Ryby to osoby urodzone pomiędzy 19.02, a 20.03. Ich wadami jest lenistwo, przewrażliwienie i nadmierny sentymentalizm, ale, podobnie, jak wodniki, przejawiają także dużo wyrozumiałości. Co więcej, astrologiczne ryby mają bardzo łagodne usposobienie.

Astrologiczne barany rodzą się pomiędzy 21.03, a 19.04. To wytrwałe osoby, znane ze swych zdolności przywódczych, przedsiębiorczości i samodzielności. Pracownicy spod tego znaku są jednak niecierpliwi i samowolni, a także często się kłócą.

Bykiem określimy osoby urodzone pomiędzy 20.04, a 22.05. Byk to, wbrew naturalnym skojarzeniom z tym zwierzęciem, bardzo delikatny i zmysłowy człowiek. Jednocześnie byki potrafią być bardzo uparte, konserwatywne i wytrwałe.

Kolejnym znakiem zodiaku są bliźnięta (23.05 – 21.06). Mają one najmniejsze problemy ze skuteczną komunikacją w pracy, bo cechują je bardzo rozwinięte umiejętności społeczne i poczucie humoru. Z drugiej strony bliźnięta bywają zmienne, drażliwe i mają skłonność do używania sarkazmu.

Raki to osoby urodzone pomiędzy 22.06, a 22.07. Znane są ze zmienności, ale i ustępliwości i łatwego wycofywania się w trudniejszych sytuacjach. Poza tym są bardzo opiekuńcze, mają dobrą pamięć i niezwykle rozwiniętą wyobraźnię.

Lwy rodzą się pomiędzy 23.07, a 23.08. Lew to naturalny przywódca z silnym poczuciem niezależności i dumy. Można przypisać mu ambicję, a nawet próżność, ale także wielkoduszność.

Panny rodzą się od 24.08 do 22.09 i są niezwykle uporządkowanymi i rozsądnymi osobami. Cechuje je metodyczność i drobiazgowość. Łatwo krytykują innych i dbają przede wszystkim o własne interesy.

Wagi to osoby urodzone pomiędzy 23.09, a 22.10. Im też łatwiej przychodzi skuteczna komunikacja w pracy, bo postrzegane są jako bardzo towarzyskie, taktowne i delikatne osobowości. Często przejawiają zdolności artystyczne, niezdecydowanie i zmienność. Łatwo także na nie wpływać.

Skorpiony rodzą się pomiędzy 23.10, a 21.11. To bardzo uczuciowe osoby, zdolne do wielkiej zmysłowości, ale i okrucieństwa. Są pełne energii, dociekliwe i podejrzliwe, a przy tym skryte.

Strzelce przychodzą na świat w okresie od 22.11 do 21.12. To osoby w typie buntowników, ceniące niezależność. Są jednak także niezwykle pogodne, prostolinijne i szczere. Potrafią być bardzo roztargnione.

Koziorożce rodzą się pomiędzy 22.12, a 19.01. Ich atutem w codziennym porozumiewaniu się w pracy są umiejętności dyplomatyczne, cierpliwość i wytrwałość. Przeszkodą może być jednak nadmierna sztywność i surowość, a nawet bezwzględność.

Nauka skutecznej komunikacji w pracy

Skuteczna komunikacja to kompetencja bardzo ceniona na współczesnym rynku pracy. Można rzec, że to wręcz kompetencja przyszłości. Tak jak każdej umiejętności, można się jej jednak nauczyć. Zatem nawet jeśli znaki zodiaku pracowników i ich cechy nie sprzyjają wzajemnemu porozumieniu, istnieją sposoby pomagające się dogadać.

Jedną z nich jest metoda FUKO, która pozwala przekazać podwładnemu, w skuteczny i motywujący go sposób, nawet najbardziej negatywne informacje. Warto być świadomym swoich cech, pracować nad wadami i korzystać z podpowiedzi ekspertów od komunikacji, bo bez tego nawet znaki z niebios nie pomogą nam w skutecznym porozumiewaniu się w pracy.

ostatni sondaż cbos

Zamieszanie z sondażem CBOS. Jest komentarz Tuska. „Naprawdę dziwicie się, że…”

opalanie na balkonie czy jest dozwolone kara grzywny policja 1500 zł

Tego nie wolno robić nam na balkonie. Mandat karny wynosi nawet 1500 zł