w

Wojska Prigożyna widziani 4 km od polskiej granicy. MON przerzuca kolejne siły na wschód

Wagnerowcy przebywający na Białorusi oficjalnie rozpoczęli ćwiczenia tuż przy polskiej granicy. Głos w tej sprawie zabrało polskie Ministerstwo Obrony Narodowej.

wagnerowcy przy polskiej granicy
Fot. Twitter / @1BLogBydgoszcz. Żołnierze dobrowolnej ZSW podczas ćwiczeń.

Grupa Wagnera oficjalnie już rozpoczęła szeroko zakrojone ćwiczenia wojskowe. Problem w tym, że odbywają się one tuż przy granicy z Polską. Długo na reakcję polskiego wojska nie trzeba było czekać, ponieważ we wschodnim kierunku naszego kraju zostały przerzucone dodatkowe siły w celu zabezpieczenia granicy.

Wagnerowcy ćwiczą przy granicy z Polską. MON skierowało dodatkowe siły

Na wschód Polski zostały przerzucone dodatkowe wojska, o czym poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Ma to bezpośredni związek z potencjalnym zagrożeniem związanym z rozpoczętymi blisko polskiej granicy ćwiczeniami członków Grupy Wagnera oraz żołnierzy białoruskiej armii.

Ministerstwo obrony Białorusi poinformowało oficjalnie o rozpoczęciu wspólnych ćwiczeń wojskowych wojsk Łukaszenki oraz najemników z prywatnej armii Jewgienija Prigożyna. Według relacji Wirtualnej Polski najemnicy widziani byli nawet 4 km od naszej granicy.

W ciągu tygodnia jednostki sił operacji specjalnych wraz z przedstawicielami Wagnera będą przeprowadzać zadania szkoleniowe i bojowe na poligonie Brzeski – czytamy w komunikacie białoruskiego MON.

Poligon, o którym wspomniano, znajduje się bardzo blisko polskiej granicy. To odległość wynosząca zaledwie 13 km od miasta Terespol, gdzie znajduje się przejście graniczne. Przedstawiciele naszego MON ujawnili z kolei, że sytuacja na granicy jest monitorowana, a wojsko polskie jest przygotowane na każdy scenariusz.

Na wschód kraju przeniesiono już dwie grupy bojowe. Zagrożenie jest realne nie tylko z terenu Ukrainy, gdzie toczy się obecnie regularna wojna, ale też z Białorusi, gdzie możliwe są wszelkiego typu prowokacje. To, co jednak odstrasza najbardziej jakiekolwiek działania najemników to obecność w Polsce wojsk USA.

elżbieta zającówna co robi

Elżbieta Zającówna zniknęła z ekranów. Wiemy dlaczego. „Nie będę umierać na scenie”

legnica 21-latka film wykop sadistic

Legnica. Potrącenie 21-latki przez pijanego kierowcę. Jest NAGRANIE z wypadku [18+]