w , ,

Klienci największego banku w Polsce na celowniku. Ich oszczędności są w niebezpieczeństwie

Środki zgromadzone na kontach w tym banku mogą być zagrożone. Eksperci z KNF ostrzegają przed oszustwem, które może doprowadzić do utraty środków.

bankomaty ukraina wojna brak pieniędzy
Fot. Samochód PKO BP przed siedzibą banku, Tomaszów Mazowiecki (województwo łódzkie) licencja: CC0

Zespół cyberbezpieczeństwa Komisji Nadzoru Finansowego przestrzega wszystkich posiadaczy konto w tym banku, ale również te osoby, które nie posiadają tam żadnych oszczędności. Cyberprzestępcy znów próbują złowić naiwnych.

Cyberoszuści znów w akcji. Podszywają się pod PKO Bank Polski

Cyberprzestępcy nawet w wakacje nie próżnują. Znów podszywają się pod największy i najbardziej rozpoznawalny w kraju bank, czyli PKO Bank Polski. W internecie na różnych portalach można trafić na fałszywe reklamy, które zachęcają do inwestowania swoich pieniędzy.

Uważajcie na fałszywe reklamy inwestycyjne publikowane przez cyberprzestępców w mediach społecznościowych. W tym przypadku oszuści podszywają się pod PKO BP – czytamy we wpisie zespołu ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Reklamy przekierowują nieuważne osoby na fałszywe strony do złudzenia przypominające stronę banku.

Jedno kliknięcie i wiara w rekordowe zyski może sprawić, że stracimy oszczędności życia. Oszuści zachęcają swoje ofiary do podawania danych osobowych i rejestrowania się w ich systemie. Eksperci apelują o ostrożność.

Nie ułatwiajmy złodziejom sprawy!

W powyższym wpisie-ostrzeżeniu można dokładnie zapoznać się z tym, jak wygląda fałszywa reklama. Jest w niej zawarte hasło o treści: „Inwestycje z PKO wzbogacają tysiące Polaków! Dołącz do projektu i bądź wśród nich”. To jednak pospolite oszustwo i polowanie na osoby, które szukają szybkiego zysku.

Reklama pojawia się najczęściej na Facebooku. Cyberprzestępcy w osatnim czasie podszywają się również pod inne banki takie jak Pekao SA czy ING Bank Śląski. Wysyłają między innymi SMS-y do swoich ofiar i rozpowszechniają nieprawdziwe informacje dotyczące inwestycji często wykorzystując do tego wizerunku znanych osób.

Złodzieje internetowi często wykorzystują reklamy do kuszenia swoich ofiar. Wszystko dlatego, że każdemu użytkownikowi korzystającemu z portali informacyjnych wyświetlają się inne kreacje (często związane z zainteresowaniami).

Portale jedynie pośredniczą w emisji reklam i najczęściej ich wydawcy nie mają pojęcia, że za daną reklamą może stać oszustwo. Dzieje się to w sposób całkowicie zautomatyzowany, dlatego eksperci apelują o rozsądek i o to, aby mieć oczy szeroko otwarte.

Nie żyje amerykański dwukrotny zdobywca Oscara. Artysta miał 90 lat

katastrofa na odrze przyczyny

Mija rok od katastrofy na Odrze. Co się od tamtej pory zmieniło? Będziecie zdziwieni