w ,

Kolejny brutalny gwałt w Grecji. Ofiarą napastników padła 21-letnia turystka

W tym roku w Grecji jest wyjątkowo niebezpiecznie. Dopiero co ucichła sprawa brutalnie zamordowanej Polski na wyspie Kos. Tym razem znów doszło do ataku na kobietę.

grecja bezpieczeństwo turystów
Fot. Freepik

Grecja jest w tym roku wyjątkowo niebezpieczna dla turystek. Choć uroku temu krajowi nie można odmówić, to coraz częściej turyści decydują się na rezygnację z wyjazdu do tego kraju. Wszystko z powodu fali brutalnych napadów, których ofiarami padają głównie młode kobiety.

Grecja. Bezpieczeństwo turystów pod znakiem zapytania. Kolejny gwałt na młodej turystce

O Grecji w mediach znów jest głośno. Dopiero co ucichł temat zamordowanej na greckiej wyspie Kos Polki, a już doszło do kolejnych napadów na młode kobiety. W ostatnich dniach doszło niestety do kolejnego gwałtu na turystce. Ofiarą napaści padła 21-letnia Brytyjka. Kobieta przeżyła i natychmiast po incydencie zgłosiła się na policję.

Napastnikiem okazał się mężczyzna z Izraela. Najbardziej jednak druzgocący jest fakt, że gwałt został nagrany telefonem komórkowym przez jego trzech kolegów. Napastnicy jak widać są coraz bardziej brutalni i nie liczą się z konsekwencjami swoich czynów.

W Polsce jako pierwsi poinformowali o tym fakcie dziennikarze portalu RadioZET.pl, którzy pozyskali szczegółowe informacje o zdarzeniu z greckiego portalu „Proto Thema„. Jak udało im się ustalić, 21-letnia turystka z Wielkiej Brytanii została zgwałcona 27 lipca 2023 roku. Kobieta przebywała na dyskotece w Atenach wypoczywając tam z przyjaciółką – obywatelką Portugalii.

Grecja ma problem. Liczba kryminalnych zdarzeń rośnie

Dziewczyna miała podczas zabawy poznać mężczyznę i ostatecznie – na jego zaproszenie – znalazła się w jego mieszkaniu. Choć zgodziła się na to, by się tam znaleźć, to nie spodziewała się, że mężczyzna ma zamiar dokonać gwałtu. W mieszkaniu znalazło się też trzech mężczyzn, którzy byli znajomymi Izraelczyka.

Kobiecie udało się uciec z miejsca zdarzenia. Natychmiast zgłosiła się na policję, która rozpoczęła śledztwo. To nie pierwsze takie zdarzenie w tym roku. Cała Polska żyła nie tak dawno tragiczną śmiercią Polki z Wrocławia – Anastazji. Dziewczyna została zgwałcona i zabita na wyspie Kos. W tym samym miesiącu zgwałcono również inną Brytyjkę na Rodos.

Jeszcze rok temu nikt nie relacjonował tego typu zdarzeń w tak dużej liczbie. Grecja uważana była za kraj bardzo bezpieczny dla turystów. Za najbardziej powszechny typ zagrożenia uznawano do tej pory jedynie kieszonkowców.

anna kozińska dziennikarka tvp sport wiek

Kim jest Anna Kozińska? Wszystko, co wiadomo o pięknej dziennikarce TVP Sport

emerytura honorowa 2021 wniosek dla kogo 90 latek stulatek

Emerytów nikt o tym nie powiadomił. Komornicy ustawiają się już do nich w kolejce