w ,

PILNE. Adam Niedzielski zdymisjonowany. Poznaliśmy też nazwisko jego następcy

Informacje i ustalenia dziennikarzy największych mediów w Polsce potwierdziły się. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał się do dymisji.

niedzielski maseczki mandaty
Adam Niedzielski nie zamierza już upominać. Posypią się kary finansowe. Fot. YouTube / WP (screen)

Potwierdziły się nieoficjalne ustalenia dziennikarzy wielu mediów w kraju. Premier Mateusz Morawiecki nie miał wyjścia i podjął decyzję o usunięciu Adama Niedzielskiego z fotela szefa resortu zdrowia. Znamy już nazwisko jego następcy.

Dymisja Adama Niedzielskiego. Kto będzie nowym ministrem zdrowia?

Zaproponowałem objęcie funkcji posłance Katarzynie Sójce – poinformował Mateusz Morawiecki jednocześnie dymisjonując dotychczasowego szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. Ma to związek z aferą rzekomego ujawnienia prywatnych informacji i wrażliwych danych na temat jednego z lekarzy.

Premier powierzył objęcie teki minister zdrowia jednej posłanek Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem premiera Morawieckiego nowa osoba na fotelu ministra została już doceniona przez pacjentów i ma dobre podejście do zwykłego człowieka, a także zna realia pracy w ministerstwie zdrowia, zasiadała bowiem do tej pory w sejmowej komisji zdrowia w Sejmie.

Afera dotyczyła ujawnienia danych wrażliwych na temat lekarza Piotra Pisuli. Minister Zdrowia zamieścił na jego temat wpis na Twitterze, który stał się zalążkiem trwającej już kilka dni afery. Lekarz w związku z tym złożył przedsądowe wezwanie skierowane do Niedzielskiego.

Adam Niedzielski miał też – według dziennikarzy Onetu – stracić pierwsze miejsce na liście wyborczej PiS w Pile. Do 10 października 2019 pełnił również obowiązki prezesa NFZ, a w maju 2021 roku został objęty ochroną.

izabela janachowska w szpitalu

Dziennikarka Polsatu trafiła do szpitala „w stanie zagrażającym życiu”. Jest zdjęcie ze szpitala

ślub panna młoda koncert pieśń

Podczas ślubu ludzie zaczęli wstawać. Panna młoda zalała się łzami. Zaskakujący finał ceremonii