w

Z OSTATNIEJ CHWILI. Udaremniono zamach na Zełenskiego. Służby zatrzymały jedną osobę

Jak poinformowali przedstawiciele ukraińskich służb specjalnych (SBU), udało się udaremnić zamach na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

z ostatniej chwili

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa (w skrócie SBU) udaremniła zamach na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jak poinformowali dziennikarze Onetu, zatrzymano w tej sprawie jedną osobę.

Zamach na prezydenta Ukrainy. SBU zatrzymała podejrzaną osobę

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa zatrzymała informatorkę służb specjalnych Rosji. Zbierała ona wywiadowcze informacje na temat prezydenta Ukrainy i planowanych wizyt Wołodymyra Zełenskiego. W tym konkretnym przypadku szykowano zamach na niego podczas planowanej wizyty w obwodzie mikołajowskim.

Zełenski miał przebywać w obwodzie mikołajowskim (w miejscowości Oczakowo) pod koniec czerwca 2023 roku. To tam zrobiono zdjęcia podczas jego wizyty w jednym z szpitali, gdzie leżeli ranni żołnierze ukraińscy. Wtedy miało dojść do zamachu na jego życie.

Rosyjską kolaborantkę i agentkę tajnych służb Putina zatrzymało niemalże na gorącym uczynku. Kobieta pochodziła z miasta, które odwiedzał prezydent Ukrainy. Agentka miała jeździć w pobliżu miejsca planowanej wizyty i robić zdjęcia różnych obiektów. Za współpracę z obcym wywiadem grozi jej 12 lat więzienia.

To nie pierwszy przypadek, gdy ktoś planował zabić prezydenta Ukrainy. Nie o wszystkich przypadkach służby ukraińskie mówią otwarcie. Udaremniono jednak zamach wiele razy, w szczególności w pierwszych dwóch miesiącach inwazji Rosji.

morawiecki obostrzenia obowiązkowe szczepienia

Kolejne ostre słowa Mateusza Morawieckiego. Nagrał film. „Miarka się przebrała”

pies żegna chorego pana nagranie wzruszające łzy ostatnie pożegnanie w szpitalu

Pies żegna umierającego właściciela. To NAGRANIE prosto ze szpitala wyciska łzy