w ,

Cera naczynkowa – czym się cechuje?

Wiele kobiet posiada cerę naczynkową, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto zauważyć, że taki rodzaj cery rządzi się swoimi prawami.

cera naczynkowa kosmetyki zabiegi pielegnacja
Fot. materiały partnera

Wiele kobiet posiada cerę naczynkową, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto zauważyć, że taki rodzaj cery rządzi sW drogeriach znajdziemy różnorodne kosmetyki od znanych marek, które powinniśmy dobrać zgodnie ze swoimi potrzebami i rodzajem cery. Czym wyróżnia się cera naczynkowa? Jak o nią dbać? ę swoimi prawami.

Cera naczynkowa

Czym się cechuje cera naczynkowa? Posiadaczki takiej cery wskazują na częste powstawanie rumienia, który zazwyczaj występuje pod wpływem nagłych emocji. Naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, co wpływa na taki stan rzeczy. Jeśli rumień utrwalił się na nasze skórze i widzimy rozszerzone naczynka krwionośne, z pewnością mamy do czynienia z naczynkową cerą.

Co jeszcze warto wiedzieć o cerze naczynkowej? Niekiedy na twarzy widoczne są żyłki, trądzik różowaty, przesuszenia skóry i zmiany grudkowo-zaskórnikowe. Istotne jest to, że takie problemy wynikają z nadmiernej kruchości naczyń krwionośnych.

Bywają one zbyt mało odporne na czynniki zewnętrzne, przez co łatwo pękają. Nie bez znaczenia jest także wrażliwość cery naczynkowej – często borykamy się ze świądem, pieczeniem i uczuciem ściągnięcia skóry.

Pielęgnacja to podstawa

Każdy, kto posiada cerę naczynkową, powinien zadbać o odpowiednią pielęgnację. Skóra jest w tym wypadku delikatna i wrażliwa, dlatego warto zadbać o ograniczenie działania szkodliwych czynników zewnętrznych.

Podczas pielęgnacji trzeba stawiać na brak substancji drażniących w kosmetykach. Zapomnijmy o alkoholach i substancjach zapachowych. Mile widziane są tutaj produkty, które mają za zadanie wzmacniać ściany naczyń krwionośnych. Ponadto, na wagę złota jest ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok.

Sprawdzone kosmetyki do cery wrażliwej

Jak wybrać niezawodne kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej? Bardzo ważne jest to, aby dokładnie sprawdzać skład wybranych produktów. Unikajmy peelingów mechanicznych i kremów złuszczających martwy naskórek, gdyż są one zbyt mocne dla cery naczynkowej.

Bez wątpienia przydadzą nam się kosmetyki z witaminą C. Pozwalają one lekko rozjaśnić skórę, borykającą się z rumieniem. Skóra tego typu pokocha także lekkie i półtłuste kremy z witaminami, które nadadzą jej elastyczności i jędrności. Dodatkowo chronią przed działaniem wolnych rodników i opóźniają procesy starzenia się skóry.

Jak widzimy, cera naczynkowa jest wrażliwa, dlatego do oczyszczania wybierzmy kosmetyki dedykowane takiemu rodzajowi cery. Eksperci zalecają sięganie po płyn micelarny, nie wywołujący podrażnień.

Z kolei do codziennego mycia twarzy z pewnością posłuży nam delikatna pianka, którą dobierzemy z pomocą specjalisty w drogerii lub aptece. Oferta producentów jest niezwykle szeroka, dlatego każdy może znaleźć to, czego potrzebuje.

Podsumowując, warto zauważyć, że cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania. Na szczęście rynek zapewnia liczne propozycje dobrej jakości, które doskonale spełnią nasze potrzeby i pozwolą przez długi czas cieszyć się zdrową i jędrną skórą. Przed wyborem musimy dokładnie przeanalizować skład kosmetyku i skonsultować się ze specjalistą.

Nie żyje znany dziennikarz. Widzowie kojarzą go z TVP i TVN. Miał 68 lat

co się dzieje z niewierzącymi po śmierci

Co się dzieje z niewierzącymi po śmierci? Ksiądz z TikToka wyjaśnił. Internauci zszokowani