w ,

Nie żyje dziennikarz TVP i juror teleturnieju „Wielka Gra”. „Zawsze serdeczny i przyjazny”

W wieku 95 lat zmarł dziennikarz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Był również jurorem w popularnym teleturnieju pt. „Wielka Gra”.

Był uwielbianym przez miliony widzów jurorem „Wielkiej gry” – popularnego teleturnieju emitowanego przez TVP. Pracował także jako redaktor Polskiego Radia. O jego odejściu poinformował jego przyjaciel Adam Rozlach.

Józef Kański nie żyje. Dziennikarz miał 95 lat

Józef Kański zmarł 19 sierpnia 2023 r. tuż po godzinie 12. O jego odejściu poinformowali jego  koledzy po fachu – Adam Rozlach i Remigiusz Grzela.

Najserdeczniejsze wyrazy współczucia dla red. Teresy Grabowskiej-Kańskiej i córki Agnieszki, która poinformowała mnie przed chwilą o śmierci tego wybitnego krytyka i publicysty, tak zawsze serdecznego i przyjaznego – napisano na Facebooku.

Na świat przyszedł w październiku 1928 r. w Warszawie. Ukończył filologię klasyczną i muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Jego największą pasją był teatr operowy. Współtworzył miesięcznik „Ruch Muzyczny. Napisał również Przewodnik operowy” i publikację pt. „Mistrzowie sceny operowej„.

W 1974 r. otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a zaledwie rok później Odznakę „Zasłużony Działacz Kultury„.

Orzymał również Srebrny i Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis„.

co się dzieje z niewierzącymi po śmierci

Co się dzieje z niewierzącymi po śmierci? Ksiądz z TikToka wyjaśnił. Internauci zszokowani

śmierć kliniczna

Nie żył przez 20 minut. Ujawnił, co tam zobaczył. Z jego oczu płynęły łzy