w ,

Rosyjski hymn i przemówienie Putina w pociągach Intercity? PKP PLK poinformowała ABW

Do niepokojącego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na polskiej kolei. Wystąpiły opóźnienia w kursowaniu pociągów. O sytuacji poinformowano służby.

intercity rosyjski hymn
Fot. PKP Intercity / biuro prasowe

– W nocy z piątku na sobotę w woj. zachodniopomorskim doszło do nieuprawnionego nadawania sygnału radio-stop; podróżni są bezpieczni, ale wystąpiły opóźnienia w kursowaniu pociągów – poinformowały oficjalnie PKP Polskie Linie Kolejowe. Sprawa jest wyjaśniana przez służby.

Incydent na kolei. Nieuprawniony sygnał radio-stop w pociągach

25 sierpnia – jeszcze nieoficjalnie – pisała o tym „Gazeta Wyborcza” powołując się na informacje płynące bezpośrednio od kolejarzy. – O zdarzeniu natychmiast powiadomiono odpowiednie służby – poinformowała Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego KWP w Szczecinie cytowana przez polskie media. Do dziwnej sytuacji doszło w nocy z piątku na sobotę na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Odnotowano nieuprawnione nadawanie sygnału radio-stop w polskich pociągach. Sytuacja nie miała wpływu na bezpieczeństwo pasażerów. Wystąpiły za to spore utrudnienia w ruchu pociągów oraz opóźnienia w ich kursowaniu.

Jak poinformowała z kolei Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., w miniony piątek o godzinie 21:23 na linii 273 odcinek Daleszewo-Szczecin Główny oraz na linii 351 odcinek Choszczno-Szczecin Główny doszło do nadawania sygnału radio-stop za pomocą radiotelefonu. Sprawca pozostaje nieznany.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, we współpracy z innymi instytucjami – PKP, Policją i UKE oraz Służbą Ochrony Kolei, prowadzi działania mające na celu ustalenie przyczyn nieuprawnionego wykorzystania systemu łączności używanego do zarządzania ruchem kolejowym w PL – poinformował na Twitterze Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Przemówienie Putina i rosyjski hymn w krótkofalówkach

System radio-stop służy bezpieczeństwu pasażerów oraz maszynistów. Odebranie takiego sygnału powoduje natychmiastowe zatrzymanie wszystkich pociągów w danym rejonie. Ale to nie wszystkie niepokojące sytuacje, jakie miały miejsce.

Kolejowe częstotliwości zostały również wykorzystane do nadawania rosyjskiego hymnu. Na tle muzyki było również wyraźnie słychać fragmenty przemówienia prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina.

Można otwarcie powiedzieć, że albo doszło do pewnego rodzaju ataku na infrastrukturę kolejową, albo to efekt działania żartownisia. Sprawę wyjaśniać będą agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Kolejarze w całej Polsce słyszeli komunikaty zatrzymujące pociągi i hymn Rosji. Tego typu przypadki zarejestrowano w Szczecinie, Gdyni, Kołobrzegu, Ostrowie, Pleszewie, Pile, Gnieźnie. Podobne sygnały były także w pociągach na terenie Tczewa i Smętowa.

youtube air show radom 2023

Radom Air Show 2023 [TRANSMISJA NA ŻYWO]. Zobacz pokazy lotnicze z domu

brak leków w aptekach 2022 augmentin

Od 1 września czeka nas wielka rewolucja w aptekach! Będą rozdawać leki za darmo