w ,

Nie żyje aktor znany z „M jak miłość” i „07 zgłoś się”. „Aksamitny głos, w którym zawsze brzmiała życzliwość”

Zmarł kolejny polski aktor znany z popularnych seriali o milionowej widowni. Miał 74 lata. W internecie żegnają go koledzy i koleżanki z planu.

Nie żyje znany polski aktor teatralny, filmowy oraz dubbingowy, o czym poinformowali przedstawiciele Związku Artystów Scen Polskich. Znany był z roli w serialu „M jak miłość”, gdzie grał ojca postaci odgrywanej przez Katarzynę Cichopek. Aktorka również pożegnała go we wzruszającym wpisie.

„M jak miłość” pogrążone w żałobie. Nie żyje jeden z aktorów

Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs – wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich – napisano na profilu ZASP w mediach społecznościowych.

Aktora pożegnali też przedstawiciele Związku Podkowian. – Ciepły aksamitny głos, w którym zawsze brzmiała życzliwość. (…) Sam doświadczony ciężką chorobą, gdy tylko siły pozwoliły – nie odmawiał współpracy. Zamierzyliśmy w tym roku pokazać następny wspólny spektakl – już nie zdążył – czytamy na Facebooku instytucji.

Precigs debiutował jako aktor w roku 1971 grając epizodyczną rolę w filmie komediowym. Niedługo potem zaczął regularnie pojawiać się w produkcjach telewizyjnych, a nawet kinowych. Zagrał m.in. młodego Stanisława Wokulskiego w „Lalce„, grał też w „Misiu” czy serialu „07 zgłoś się„.

Andrzeju, Tatusiu… Byłeś mi niezwykle bliski. Od pierwszego dnia zdjęciowego otaczałeś mnie ojcowską opieką. Wspierałeś mnie zarówno w mojej karierze aktorskiej, jak i prywatnie. Zawsze byłeś obok, z otwartym sercem. Chciałbym Ci podziękować za każdą chwilę i rozmowę, które mieliśmy. Moje serce jest w żałobie. Będę tęskniła. Przytulam mocno Twoją rodzinę, która zawsze była dla Ciebie najważniejsza. Żegnaj, Przyjacielu – napisała na Facebooku Katarzyna Cichopek.

W obecnych czasach popularny był głównie ze względu na grę w serialu „M jak miłość„, gdzie wcielał się w rolę ojca Kingi, której postać tworzy Katarzyna Cichopek. Aktor związany był też z polityką. W 2006 startował z listy Platformy Obywatelskiej zostając radnym gminy Brwinów. Był też członkiem lokalnych władz tej partii.

intercity cennik bilety podwyżka

Ktoś znów zatrzymał pociągi PKP. Tym razem w pomorskim i zachodniopomorskim

esperal szczecin opinie

Esperal Szczecin. Czy specyfik wykorzystywany w leczeniu alkoholizmu jest skuteczny?