w ,

Ktoś znów zatrzymał pociągi PKP. Tym razem w pomorskim i zachodniopomorskim

Kolejne nieuprawnione użycie sygnału radio-stop na kolei odnotowała spółka PKP PLK S.A. Doszło do niego w dwóch województwach.

intercity cennik bilety podwyżka
Fot. biuro prasowe PKP Intercity

26 sierpnia doszło do kolejnych problemów na polskiej kolei. Jak poinformowali przedstawiciele spółki PKP PLK S.A., w dwóch województwach doszło do nieuprawnionego zatrzymania pociągów. Stanął jeden skład towarowy, a wcześniej pasażerskie.

Kolejne nieuprawnione użycie sygnału radio-stop

O sprawie jako pierwsi poinformowali dziennikarze RMF FM. W sobotę 26 sierpnia spółka PKP PLK S.A. odnotowała dwa kolejne przypadki nieuprawnionego użycia sygnału radio-stop. Informacją na antenie stacji Polsat News podzielił się z widzami Karol Jakubowski, rzecznik spółki. Tym razem do incydentów doszło w województwach pomorskim i zachodniopomorskim.

Do podobnej sytuacji pierwszy raz doszło w nocy z piątku na sobotę. Wówczas również doszło do nieuprawnionego nadawania sygnału radio-stop. Wystąpiły opóźnienia w kursowaniu pociągów, a konduktorzy usłyszeli na swoich krótkofalówkach rosyjski hymn.

Do dziwnych sytuacji na kolei dochodzi więc w ostatnich godzinach coraz częściej. Sprawę bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, o czym poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Incydenty nie stwarzają zagrożenia dla pasażerów kolei. Efektem zdarzenia są najczęściej wyłącznie zmiany w kursowaniu pociągów spowodowane powstałymi opóźnieniami. Do zatrzymania pociągu towarowego doszło między stacjami Białogard – Runowo Pomorskie. Z kolei pasażerski zatrzymano w okolicy Gdyni.

jerzy stuhr w szpitalu stan zdrowia

Złe wieści o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. „Zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością”

Nie żyje aktor znany z „M jak miłość” i „07 zgłoś się”. „Aksamitny głos, w którym zawsze brzmiała życzliwość”