w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Fala oburzenia po słowach Franciszka. „Ciężko pracuje na upadek katolicyzmu na świecie”

Papież Franciszek podczas spotkania z rosyjską młodzieżą wypowiedział słowa, które wywołały burzę i falę komentarzy. Ojciec Święty dawno nie spotkał się z taką krytyką.

franciszek o rosji
Fot. YouTube / Pope Francis: A Man of His Word Trailer (screen)

Papież Franciszek przemówił 25 sierpnia, za pośrednictwem łącza wideo do rosyjskiej młodzieży podczas Dni Młodzieży odbywających się w Petersburgu. Słowa, które padły z jego ust, spotkały się jednak z ogromną falą oburzenia i krytyki.

Papież Franciszek ostro skrytykowany. Chodzi o jego słowa na temat Rosji

Zgromadzonych w bazylice św. Katarzyny w Petersburgu młodych Rosjan papież zachęcał, aby byli „siewcami ziarna pojednania, małych nasion, które w tej zimie wojny nie wykiełkują w zamarzniętej ziemi, ale zakwitną w przyszłej wiośnie„.

To niestety nie wszystkie oburzające słowa, które padły z ust Ojca Świętego. Franciszek powiedział również do rosyjskiej młodzieży: „Jesteście spadkobiercami Matki Rosji, kraju wielkiego człowieczeństwa„. Słowa te oburzyły opinię publiczną w momencie, gdy na Ukrainie trwa wojna wywołana przez Putina.

Nigdy nie zapominajcie o swoim dziedzictwie. Jesteście spadkobiercami wielkiej Rosji: wielkiej Rosji świętych, władców, wielkiej Rosji Piotra I, Katarzyny II, tego imperium – wielkiego, oświeconego, wielkiej kultury i wielkiej ludzkości. Nigdy nie rezygnujcie z tego dziedzictwa, jesteście spadkobiercami wielkiej Matki Rosji, kontynuujcie to. I dziękuję. Dziękuję za wasz sposób bycia, za wasz sposób bycia Rosjanami – powiedział Franciszek rosyjskiej młodzieży.

Ten papież bardzo ciężko pracuje na upadek katolicyzmu na świecie. Franciszek chwali rosyjski imperializm, mówiąc młodzieży w Rosji, że nigdy nie powinni porzucać dziedzictwa Piotra I i Katarzyny II – skomentował te doniesienia Tomasz Wróblewski, prezes Warsaw Enterprise Institute. Oburzających słów było niestety znacznie więcej.

Podczas spotkania głowy Kościoła katolickiego z młodymi Rosjanami w ogóle nie poruszano tematu napaści Rosji na Ukrainę i tego, że to Rosja jest agresorem.

To nie pierwszy raz, jak papież unika przyznania, kto jest winny wybuchowi konfliktu. W listopadzie 2022 roku przyznał oficjalnie, że to nie naród rosyjski zaatakował Ukrainę, tylko… żołnierze. W tym samym czasie powiedział też, że okrucieństwo na Ukrainie nie jest dziełem narodu rosyjskiego, a Rosja to „wspaniały naród„.

z ostatniej chwili

PILNE. Jest oficjalnie potwierdzenie władz Rosji. To koniec wątpliwości i spekulacji

Z OSTATNIEJ CHWILI. Zatrzymano dwóch mężczyzn. To oni nadawali sygnały radio-stop