w

Potrącenie pieszego nagrane przez kamerę. Policja pokazała NAGRANIE ku przestrodze

17-letek przekraczał jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tam został potrącony przez Volkswagena Passata. Policja pokazała film.

potrącenie pieszego z jego winy konsekwencje
Fot. policja.pl

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w Jabłoniu. Kierujący Volkswagenem na przejściu dla pieszych potrącił 17-latka. Na szczęście chłopak nie odniósł poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę w samochodzie, a nagranie publikujemy ku przestrodze.

Potrącenie nastolatka w Jabłoniu. Policja pokazała nagranie

Wczoraj po godzinie 7:00 dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przy ul. T. Kościuszki w Jabłoniu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 17-letek przekraczał jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Tam został potrącony przez Volkswagena Passata jadącego w kierunku ul. Zamoyskiego. Na szczęście chłopak nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy.

Zdarzenie miało miejsce na wyraźnie oznakowanym i przejściu dla pieszych – czyli tam, gdzie przepisy chronią pieszego w sposób szczególny.

Nagranie pokazuje również, że pieszy wychodząc zza busa, który bezpośrednio zaparkował za przejściem dla pieszych nie rozejrzał się będąc już na przejściu dla pieszych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od tego, czy sami stosujemy się do podstawowych zasad poruszania się po drodze.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez drogę, na którą wjeżdża.

Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m. in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie należy spodziewać się osób korzystających z jednośladów.

Źródło: policja.pl

z ostatniej chwili

PILNE. Zapadła historyczna decyzja w sprawie stóp procentowych. Ekonomiści złapali się za głowy

krzysztof dymiński zaginiony

Krzysztof Dymiński odnaleziony? Policja wydała nowy komunikat w sprawie zaginionego 16-latka