w

Krzysztof Dymiński odnaleziony? Policja wydała nowy komunikat w sprawie zaginionego 16-latka

W ostatnich dniach media społecznościowe zalała fala komentarzy, że zaginiony 16-latek był widziany nad polskim morzem. Doniesienia te skomentowała policja.

krzysztof dymiński zaginiony
Fot. Policja

W mediach społecznościowych można było w ostatnich dniach natrafić na wieści, że poszukiwany od 27 maja 16-letni Krzysztof Dymiński widziany był nad morzem. Nastolatek spod Warszawy od tamtej pory nie dał znaku życia. Informacje postanowili skomentować oficjalnie funkcjonariusze policji.

Krzysztof Dymiński odnaleziony? Policja komentuje doniesienia

W mediach społecznościowych ktoś ujawnił że poszukiwany od końca maja 16-letni Krzysztof Dymiński widziany był nad polskim morzem w miejscowości Rowy. Jak było można przeczytać w tym wpisie, stolica była dla niego punktem przesiadkowym. Internautka stwierdziła, że widziała chłopca w połowie czerwca.

W połowie czerwca widziałam podobnego chłopca w Rowach nad morzem. Potargany, życzliwy, uśmiechnięty, nawet nas pozdrowił, ale strasznie zaniedbany. Szedł boso. Wyglądał na bezdomnego, zdziwił mnie młody wiek i pozaklejane zęby. Teraz wiem, że to aparat – brzmiała treść wpisu.

Kobieta zasugerowała, aby rodzina sprawdziła kamery monitoringu miejskiego w tej miejscowości. Inni komentujący zwracali jej z kolei uwagę na to, że należało to zgłosić już wtedy na policję. Jak się okazało informacja ta zdążyła trafić do wszystkich zainteresowanych.

„Nie tracimy nadziei, że żyjesz”

Cały czas otrzymujemy informacje o miejscu, gdzie zaginiony był potencjalnie widziany. Mogę faktycznie powiedzieć, że są to informacje bardzo silnie dotyczące północnej części kraju, okolic nadmorskich. Każdy taki sygnał sprawdzamy, weryfikujemy, także przy współpracy z innymi jednostkami policji w kraju. Niestety, do chili obecnej nie udało się chłopca odnaleźć – poinformowała Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowa policji w rozmowie z „Super Expressem„.

Krzysztof, synku, mijają trzy miesiące odkąd wyszedłeś. Nie tracimy nadziei, że żyjesz. Kochamy Cię, tęsknimy. Czekamy na Ciebie. Mama, tata, brat – napisała z kolei zrozpaczona matka zaginionego na swoim prywatnym profilu na Facebooku. Dołączamy się do jej apelu.

Jeśli posiadasz informacje o Krzysztofie Dymińskim, skontaktuj się z Wydziałem Kryminalnym KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach,05-082 Stare Babice, ul. Warszawska 276. Telefon: 47 724 3235, 47 724 39 00, 47 724 3901. E-mail: oficer.prasowy.warszawa-zach@ksp.policja.gov.pl.

potrącenie pieszego z jego winy konsekwencje

Potrącenie pieszego nagrane przez kamerę. Policja pokazała NAGRANIE ku przestrodze

wołoszański o katastrofie smoleńskiej

„Znamy prawdę”. Bogusław Wołoszański ujawnił, co wie o katastrofie smoleńskiej