w ,

Rok temu zmarła Elżbieta II. Król Karol III opublikował nieznane dotąd zdjęcia matki

Równo rok temu 8 września spadła na nas wiadomość o śmierci Elżbiety II. Z okazji rocznicy Rodzina Królewska pokazała zdjęcie, które wcześniej nie było nigdzie publikowane.

grób elżbiety II
Fot. The Royal Family

8 września mija pierwsza rocznica śmierci królowej Elżbiety II. Uwielbiana przez obywateli Wielkiej Brytanii odeszła otoczona gronem najbliższych w całkowitym spokoju. Rodzina Królewska postanowiła uczcić ten dzień i zamieściła na swoich mediach społecznościowych nieznane dotąd zdjęcie królowej.

Nieznane zdjęcia Elżbiety II. Rodzina Królewska pokazała je z okazji rocznicy śmierci

Elżbieta II zmarła 8 września ubiegłego roku pozostawiając w sercach Brytyjczyków pustkę i smutek. Z okazji rocznicy król Karol III postanowił uczcić ten dzień i pokazał wszystkim nieznane dotąd zdjęcia swojej matki, które uważa za swoje ulubione.

Zrobił je w roku 1968 Cecil Beaton. Elżbieta II miała wówczas zaledwie 42 lata. Nigdzie niepublikowaną do tej pory fotografię zamieszczono dziś wraz z przesłaniem Jego Królewskiej Mości Karola III.

Obchodząc pierwszą rocznicę śmierci Jej Królewskiej Mości, z wielkim uczuciem wspominamy jej długie życie, oddaną służbę i to, ile znaczyła dla tak wielu z nas. Jestem również głęboko wdzięczny za miłość i wsparcie, które okazano mojej żonie i mnie w tym roku, ponieważ robimy wszystko, co w naszej mocy, aby służyć wam wszystkim – napisał Karol III.

Wizerunek Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II został wykonany w Pałacu Buckingham 16 października 1968 r. Zdjęcie zostało po raz pierwszy pokazane w National Portrait Gallery między listopadem 1968 a marcem 1969 roku, jako część pierwszej wystawy fotograficznej „Beaton Portraits 1928-68„.

Była to również pierwsza retrospektywa prac fotografa w brytyjskim muzeum narodowym. Beaton po raz pierwszy sfotografował Jej Królewską Mość w 1942 roku. Fotografował ją i wielu innych członków rodziny królewskiej przez dziesięciolecia.

granatnik m72 dla polski

Sukces WOT na toruńskim poligonie. M72 wystrzeliło po raz pierwszy

kawa w kapsułkach opinie sklad

Twórca kawy w kapsułkach ostrzega konsumentów. „Dziwię się, że to w ogóle pijecie”