w ,

Nie żyje młoda piłkarka. Miała zaledwie 26 lat. „Jej śmierć jest dla nas wielkim szokiem”

Dziewczyna uległa tragicznemu wypadkowi podczas wędrówki po górach. „Była życzliwa, energiczna i uśmiechnięta. Była ważnym członkiem zespołu” – napisano w komunikacie.

Nie żyje 26-letnia piłkarka, zawodniczka islandzkiego klubu Ungmennafélagið Einherji i reprezentantka Mołdawii. Kobieta zginęła podczas zgrupowania swojej drużyny po upadku z klifu w mieście Vopnafjörður.

Violeta Mitul nie żyje. Młoda piłkarka ofiarą tragicznego wypadku w górach

Z głębokim smutkiem i bólem składamy szczere kondolencje oraz żal z powodu odejścia reprezentantki Mołdawii Violety Mitul – napisali na Facebooku przedstawiciele mołdawskiej federacji piłkarskiej. Jak czytamy dalej w komunikacie, była to jedna z najlepszych zawodniczek Reprezentacji Kobiet.

Violeta była życzliwa, energiczna i uśmiechnięta. Była ważnym członkiem zespołu i świetną koleżanką. Jej śmierć jest dla nas wszystkich wielkim szokiem – napisano na oficjalnej stronie Ungmennafelagid Einherji.

Do tragedii doszło 4 września podczas górskiej wyprawy z koleżankami z klubu. 26-latka miała spaść z klifu. Zginęła na miejscu w wyniku poniesionych rozległych obrażeń wewnętrznych. Mitul rozegrała w barwach narodowych aż 41 meczów. Trzy lata temu jej drużyna przegrała 5:0 z Polską. Grała na pozycji lewego obrońcy.

Karierę piłkarską Mitul rozpoczęła od grania w klubie FC Alga. Doświadczenie zdobywała następnie w klubach z Kazachstanu, Ukrainy i Mołdawii. Reprezentantką Islandii stała się wiosną 2023 roku.

emerytury stażowe 2023 najnowsze informacje

Kaczyński ogłosił ważny punkt programu PiS. „Propozycja, nie przymus. Żeby to było jasne…”

rocznica zwiazku zyczenia prezent co robic

Jak świętować rocznicę związku? Oto najlepsze pomysły od par dla par