w ,

Kaczyński ogłosił ważny punkt programu PiS. „Propozycja, nie przymus. Żeby to było jasne…”

Partie polityczne i ich liderzy prześcigają się w propozycjach programowych. Podczas konwencji programowej w Końskich prezes PiS ogłosił kolejną istotną propozycję.

emerytury stażowe 2023 najnowsze informacje
Fot. Facebook / Prawo i Sprawiedliwość (konwencja w Końskich)

Prawo i Sprawiedliwość od 4 września prowadzi intensywną kampanię wyborczą i sypie obietnicami jak z rękawa. Od tygodnia codziennie dozuje kolejne punkty programu, czyli tak zwane konkrety.

Emerytury stażowe 2023. Najnowsze wieści prosto z konwencji wyborczej

W minionym tygodniu przedstawiciele PiS ujawnili poszczególne najważniejsze punkty programu związanego z kolejną kadencją Sejmu. To między innymi „Przyjazne Osiedle„, „Dobry posiłek„, „Lokalna półka” i „Bon szkolny – Poznaj Polskę„. Z kolei 9 września w Końskich odbyła się wielka konwencja tego ugrupowania.

Jarosław Kaczyński ogłosił dziś kolejny element programu wyborczego. Jest to obietnica czegoś, na co wiele osób w Polsce od dawna czeka, czyli emerytury stażowe. Zaznaczył jednak, że jest to pomysł, z którego nie trzeba korzystać przymusowo.

W roku 1980, w porozumieniach sierpniowych, była mowa o stażowych emeryturach. Długo to trwało, bo już przeszło 43 lata minęły od podpisania tych porozumień. Dziś mogę z radością powiedzieć, że wprowadzimy emerytury stażowe: 38 lat pracy dla kobiet i 43 lata pracy dla mężczyzn – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, że dla wielu Polaków, którzy pracują ciężej niż inni, to nie zwykle istotny postulat.

Proszę zwrócić uwagę, że jest wiele pań, które zaczęły pracować mając 18 lat, czyli będą mogły przejść na emeryturę w wieku 56 lat. Wielu mężczyzn podobnie. Dla tych ludzi jest to pewna propozycja, nie przymus. Żeby to było jasne – każdy może pracować do 67. roku życia. Sądzę, że wielu na tę propozycję czekało – dodał szef Zjednoczonej Prawicy.

W sobotę 9 września swoje konwencje wyborcze miały również inne partie polityczne, w tym główna siła opozycyjna – Koalicja Obywatelska, a także Lewica oraz Trzecia Droga, czyli koalicja PL 2050 i PSL.

Wybory parlamentarne odbędą się już 15 października, a więc jest to już ostatnia prosta. Poniżej można zapoznać się z całym zapisem konwencji Prawa i Sprawiedliwości w miejscowości Końskie.

100 konkretów na 100 dni lista ko po tusk

Tusk ogłosił cały program i odsłonił karty. Oto pełna „Lista 100 konkretów na 100 dni”

Nie żyje młoda piłkarka. Miała zaledwie 26 lat. „Jej śmierć jest dla nas wielkim szokiem”