w

Zaskakujący wpis Donalda Tuska w sieci. „Za Kaczyńskiego wstaliśmy z kolan”

Donald Tusk regularnie korzysta z mediów społecznościowych, a w szczególności jest aktywny w czasie kampanii wyborczej. Jego ostatni wpis dotyczył prezesa PiS.

Donald Tusk codziennie korzysta z mediów społecznościowych, a w szczególności z portalu X (dawny Twitter). Tam ma największe zasięgi i największe grono odbiorców. Tym razem dostało się prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Było też nawiązanie do porażki polskiej reprezentacji z Albanią.

Tusk atakuje Kaczyńskiego nowym wpisem w sieci. „Za Kaczyńskiego wstaliśmy z kolan”

Za Kaczyńskiego wstaliśmy z kolan. Pierwsi w drożyźnie, pierwsi w recesji, pierwsi w handlu wizami, no i Wyspy Owcze wyprzedzamy w trudnej grupie z Mołdawią i Albanią – napisał lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na portalu X (dawniej Twitter). Tym samym znów wbił szpilkę prezesowi PiS.

Zdaniem Tuska Polska jest obecnie w trudnej sytuacji gospodarczej. Nasze PKB spada najmocniej w całej Europie, do bram puka recesja, w kraju panuje też wielka drożyzna oraz nie idzie nawet nawet w piłce nożnej. Zauważył, że jedynym sukcesem w tej chwili jest to, że zostawiliśmy w tyle Wyspy Owcze.

To nie pierwsza szpilka wbita prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu za pośrednictwem mediów społecznościowych. W połowie sierpnia lider największej partii opozycyjnej napisał o jego cudzie gospodarczym. – PiS zmarnował wspólną polską pracę ostatnich 30 lat. Byliśmy liderami Europy, dziś szorujemy po dnie – czytamy na profilu Tuska.

Prezes Kaczyński niestety nie jest w stanie odpłacić się tym samym i nawet zripostować lidera PO. Nie ma po prostu profilu na żadnym z popularnych portali i chyba nawet tocząca się kampania wyborcza nie sprawi, że w końcu się tam pojawi.

Szef Platformy Obywatelskiej na Facebooku tylko w sierpniu br. uzyskał pod swoimi postami niemal pół miliona interakcji. Jest on również bardzo aktywny na Instagramie, gdzie interakcji w tym samym okresie uzyskał niemal 300 tysięcy.

Jego największym profilem jest jednak ten na portalu X (Twitter), gdzie obserwuje go 1,7 mln osób. Tylko w sierpniu jego wpisy były wyświetlone niemal 13 mln razy. Czy szef partii rządzącej uzna w końcu, że i on powinien być obecny w sieci?

Nie żyje bardzo młody dziennikarz. Pracował między innymi dla Radia ZET i Antyradia

jackowski luty marzec 2021 zamach dymisja koronawirus pis kaczynski

„Ludzie będą w popłochu szukać pomocy”. Nowa przerażająca wizja Jackowskiego