w

Niebezpiecznie przy polskiej granicy. Pojawił się tam opancerzony pojazd interwencyjny

W związku z napiętą sytuacją na granicy polsko-białoruskiej policja była zmuszona skierować w rejon wsi Dubicze Cerkiewne opancerzony pojazd Tur.

straż graniczna podlasie twitter
Fot. Twitter (X) / Straż Graniczna

W sobotę 9 września w godzinach wieczornych w okolicach przejścia granicznego Dubicze Cerkiewne po białoruskiej stronie pojawiła się grupa siedmiu osób w mundurach z zamaskowanymi twarzami. W kierunku polskiego patrolu rzucano kamienie.

Policyjny TUR pojawił się przy granicy z Białorusią

Osoby te miały proce i latarki, którymi oślepiali polskie patrole. W rejon zdarzenia skierowano pojazd specjalny TUR. W tej chwili do dyspozycji straży granicznej są cztery takie pojazdy. Nasilające się ataki na patrole polskich służb spowodowały, że jest zapotrzebowanie na patrole interwencyjne tego typu.

Najważniejszym elementem polskiego Tura jest jednak jego opancerzenie. To dlatego pojazdy te sprawdzają się na granicy. Ataki ze strony migrantów jak i uzbrojonych wojskowych z Białorusi zdarzają się coraz częściej i są coraz bardziej śmiałe. Głównym użytkownikiem TUR-ów w Polsce jest policja.

Migranci każdego dnia próbują nielegalnie przekroczyć granicę z Polską i wejść na teren Unii Europejskiej. 10 września funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali przy granicy z Litwą obywatela Azerbejdżanu, który przewoził pięciu obywateli Syrii w wieku od 22 do 47 lat.

Cudzoziemcy nielegalnie dostali się z Białorusi na Łotwę. Tam odebrał ich Azer, który miał za zadanie przewieźć ich przez Polskę do Europy. We wrześniu było już 340 prób nielegalnego przekroczenia granicy, a w całym 2023 roku już 21 tysięcy.

psy putina pies jackowski

Z kim sypia Putin? Jackowski ujawnił tajemnicę. „On z nim nocuje, obok siebie śpią”

andrzej duda w lipsku lipsko

Andrzej Duda powiedział wprost, co czeka Polaków. Nie każdy będzie na to gotowy