w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

PILNE. Polityk PiS trafił do szpitala. Próbował popełnić samobójstwo? Stan miał być poważny

Jak donosi RMF FM, twarz tzw. afery wizowej Piotr Wawrzyk miał próbować popełnić samobójstwo. Trafić miał do szpitala 15 września krótko po północy.

z ostatniej chwili

Wymieniany najczęściej w kontekście tzw. afery wizowej, którą od paru dni żyje cała Polska, były wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk znalazł się w warszawskim szpitalu. O sprawie jako pierwsi dowiedzieli się reporterzy stacji RMF FM.

Piotr Wawrzyk próbował się zabić? Trafił do szpitala. Jego stan miał być poważny

Z materiałów procesowych i operacyjnych, które posiadamy, nie ma w tej chwili cienia dowodu, że Piotr Wawrzyk uczestniczył w procederze przestępczym – oświadczył w radiu RMF FM minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Z informacji, do których dotarli reporterzy stacji radiowej RMF FM wynika, że twarz tzw. afery wizowej – Piotr Wawrzyk – krótko po północy 15 września trafił pilnie do szpitala znajdującego się przy ulicy Nowowiejskiej w Warszawie. Jego stan rzekomo zagrażał wówczas życiu.

Byłego polityka Prawa i Sprawiedliwości przewieziono karetką pogotowia z mieszkania położonego na warszawskim Śródmieściu. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że były polityk Prawa i Sprawiedliwości i wiceminister spraw zagranicznych miał liczne rany rąk.

Media twierdzą, że to może wskazywać, że polityk mógł próbował popełnić samobójstwo w efekcie medialnej burzy, jaka dzieje się wokół jego osoby. Wawrzyk miał też pozostawić list pożegnalny. Polityk poddany presji medialnej i społecznej mógł targnąć się na własne życie ze względu na ujawnioną przez media tzw. aferę wizową.

Piotr Wawrzyk został odwołany 31 sierpnia przez premiera Mateusza Morawieckiego i nie pełni już funkcji sekretarza stanu w MSZ. Nieoficjalnym powodem była właśnie wspomniana afera i to, że do ministerstwa w którym pracował weszli agenci CBA.

Afera wizowa.O co chodzi? Krótkie wyjaśnienie sprawy

Oficjalnie jako przyczynę podano brak zadowalających efektów współpracy. Polityk jest podejrzany o korupcję przy procesie wydawania wiz dla tysięcy pracowników pochodzących z Azji i Afryki. Niedawno Wawrzyk został też wyrzucony z list wyborczych.

Tzw. afera wizowa jest sprawą rozwojową. Siedem osób usłyszało już zarzuty, a trzy z nich zostały tymczasowo aresztowanie – poinformowała Prokuratura Krajowa. Informację o aferze ujawniono w publikacji „Gazety Wyborczej„. Z kolei portal Onet.pl podał, że polityk PiS pracujący w MSZ miał pomagać stworzyć nielegalny kanał przerzutu imigrantów z Azji i Afryki przez Europę do USA.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nazwał to wydarzenie największą aferą XXI wieku w Polsce. Migranci za nielegalny przerzut do Ameryki płacili po kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Na TikToku można natrafić na setki filmów, w których zawarte są instrukcje o tym, jak łatwo zdobyć polskie dokumenty – wizę czy pozwolenie na pracę.

Po dość udanej do tej pory kampanii wyborczej, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego straszące do tej pory napływem migrantów, zostało medialnie zepchnięte do defensywy. Opozycja dostała w tym momencie nową broń, ale z powodu przychylnego nastawienia do migracji może ona też okazać się dla partii Tuska problemem.

Dziennikarze Onetu ustalili również, że Wawrzyk miał poinformować swojego kuzyna za pośrednictwem SMS-a, że ma zamiar targnąć się na swoje  życie. To prawdopodobnie on zawiadomił służby i uratował mu życie. Wiceminister został znaleziony przez policjantów we własnym domu. Siedział na podłodze z raną ręki.

List pożegnalny Piotra Wawrzyka. Ujawniono jego treść

Jak podali dziennikarze stacji RMF FM, w liście pożegnalnym były wiceszef MSZ, który trafił 15 września do szpitala, miał napisać, że ma poczucie, że „nie zrobił nic złego, starał się pomagać ludziom bez względu na barwy polityczne i zapłacił za to najwyższą cenę„.

W liście miał też tłumaczyć się, że nie ma zamiaru żyć, kiedy w mediach określany jest mianem łapówkarza. Napisał również, że od nikogo nic nie otrzymał i że zawsze starał się dobrze służyć ojczyźnie.

Zgodnie z ostatnimi ustaleniami mediów, polityk miał zostać przewieziony do szpitala wczoraj o godzinie 19:15 i tam był on hospitalizowany. Z kolei policja twierdzi, że pomocy na miejscu udzielali medycy i minister został przewieziony do szpitala przez ratowników karetką pogotowia, aby właśnie w szpitalu jak najszybciej udzielić profesjonalnej pomocy.

Jak napisał wieczorem 15 września redaktor Mariusz Gierszewski, Radio ZET dowiedziało się, że były wiceminister wcale nie był w stanie zagrażającym życiu. Do szpitala miał trafić z powodu załamania nerwowego związanego ze śmiercią bliskiej osoby. Rany na rękach miały być z kolei efektem zadrapań.

płaca minimalna 2024 ile na rękę

Niepokojące prognozy. Chodzi o płacę minimalną. Eksperci: „To będzie katastrofa”

sneakersy casadei olx eobuwie

Sneakersy Casadei – modne i wygodne buty damskie w sportowym stylu!