w

Majonez Kielecki to jedyny majonez, który ma swoje święto. Obchodzimy je 15 września

Specjalne dania w restauracjach, lody o smaku majonezu i tatuaże, które robią sobie fani tego kultowego produktu. 15 września obchodzimy Dzień Majonezu Kieleckiego.

majonez kielecki memy
Fot. informacja prasowa

Majonez Kielecki to jedyny polski majonez, który ma swoje oficjalne święto. Skoro swój dzień w kalendarzu mają hamburger, pizza, czekolada czy kanapka, w kalendarzu świąt nietypowych nie może zabraknąć też tego kultowego wyrobu, którego historia sięga końca lat 50. ubiegłego wieku.

Dzień Majonezu Kieleckiego. Kultowy produkt ma 15 września swój dzień

Dzień Majonezu Kieleckiego ustanowiony został na 15 września i jest idealną okazją do tego, by świętować wspólnie z WSP Społem i najwierniejszymi konsumentami kochającymi tę markę. Producent zachęca do delektowania się potrawami z tym dodatkiem. Jedna z lokalnych kieleckich lodziarni – Lody z Balic – wprowadziła do oferty lody o smaku… Majonezu Kieleckiego.

Jeden z najpopularniejszych majonezów od lat inspiruje kulinarnymi smakołykami, a fanów tego wyrobu szukać można nie tylko w województwie świętokrzyskim, skąd pochodzi, ale i na całym świecie.

W polskich domach posiada szczególny status i jako jeden z nielicznych wyrobów spożywczych wzbudza emocjonalny stosunek u konsumentów.

Majonez Kielecki stał się bohaterem wielu zabawnych memów. Jest też tematem wielu rozmów politycznych czy batalii o smaki przy okazji najważniejszych świąt. Majonez Kielecki może pochwalić się też najwierniejszą grupą fanów, która od lat promuje #teamkielecki.

Majonezu Kieleckiego produkuje się rocznie tyle, ile waży… 2000 słoni, 57 płetwali błękitnych, czyli największych zwierząt świata, a także 8 mamutowców olbrzymich, czyli rekordzistów wśród drzew.

Roczna produkcja Majonezu Kieleckiego wystarczyłaby, by zapewnić 400 dużych cystern samochodowych, a także 10 typowych basenów o długości ok. 25 metrów.

Warto wiedzieć, że Majonezem Kieleckim zajadają się nie tylko ludzie, lecz także zwierzaki. Najstarszy polski majonez na stałe gości w menu podopiecznych wrocławskiego ZOO – zatapia się w nim tabletki dla niedźwiedzich rekonwalescentów (którzy nie chcą przyjmować leków w tradycyjnej formie).

Niedawno też Majonez Kielecki Roślinny dołączył do akcji ratowania zagrożonych futrzaków. 1% kwot ze sprzedaży wspomnianego produktu wspiera ochronę lemurów na Madagaskarze. Można by rzec, że każda zjedzona łyżeczka to realna pomoc.

Wszystkich fanów Majonezu Kieleckiego marka zaprasza do śledzenia oficjalnych profili w mediach społecznościowych. W dniach od 11 do 17 września producent będzie inspirować internautów niespotykanymi dotąd ciekawostkami, ale i szykuje dla wybranych fanów drobne upominki.

Nie żyje kolejny aktor. Grał między innymi w „Świecie według Kiepskich”. Miał 87 lat

choroba putina

Putin choruje i ma sobowtóra? Szokujące ustalenia. „Naprawdę jest na progu śmierci”