w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Polski Ład. Polakom wyższe podatki, a pensje polityków w górę o ponad 40%

Politycy podnieśli sobie pensje. Wystarczył jeden podpis prezydenta Andrzeja Dudy, by premier zarobił 40% więcej niż teraz. Ale są tacy, co dostaną jeszcze więcej.

morawiecki podwyżki pensji polityków pensje polityków 1 sierpnia
Fot. YouTube / Prawo i Sprawiedliwość

Premier Mateusz Morawiecki codziennie przekonuje Polaków, że w Polsce mamy niskie podatki i żyje się rewelacyjnie wszystkim. Nie mówi jednak tego, że Polski Ład podnosi podatki ponad 700 tys. osobom w Polsce niemal dwukrotnie. Nie mówi też, że są emeryci, którzy stracą. W dodatku właśnie politycy podnieśli sobie pensje. Niektórzy niemal dwukrotnie.

Pensje polityków w górę. Premier zarobi teraz 40% więcej

Politycy podnieśli sobie pensje od 40% do nawet 75% w stosunku do tego, co zarabiać będą do końca lipca. Drastyczne podwyżki ich wynagrodzeń wejdą w życie 1 sierpnia. Jednocześnie premier zapowiada wciąż Polski Ład, który zakłada podwyżki podatków dla Polaków.

Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę – powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania z mediami. Jeśli premier ma na myśli to, że przedsiębiorcy będą uciekać do innych krajów, to być może ma rację. Niektórzy nie będą mieli wyjścia, bo z jednej strony premier zarobi teraz 40% więcej, z drugiej przedsiębiorca zarobi o tyle mniej po wejściu Polskiego Ładu.

Nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego – tylko potraktowanie parlamentarzystów tak, jak każdej innej grupy zawodowej – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Poniższa tabelka najlepiej pokazuje, jak od 1 sierpnia 2021 roku poprawi się los polityków. Premier Morawiecki zarobi teraz prawie 6 tys. zł więcej miesięcznie. Jeszcze więcej dostanie Marszałek Sejmu i Senatu, bo jego pensja wzrośnie z niemal 12 tys. zł miesięcznie do ponad 20 tys. zł.

Z ręką na sercu i bez ściemy: to nie jest dobry moment na podwyżki – powiedział w Polsat News Włodzimierz Czarzasty, lider Lewicy.

Polski Ład. 6 tysięcy dla premiera, kilkanaście złotych dla emeryta, czyli wszystko po staremu

Ile zyska emeryt na Polskim Ładzie? kilkanaście złotych, w najlepszym wypadku kilkaset. Szybko jednak może wpaść do grupy, która traci, jeśli przyszłoroczna waloryzacja będzie na tyle wysoka, że emerytura przekroczy 2 tysiące i 500 zł.

Posłowie dostaną też około 6 tys. zł miesięcznie. Ogólnie patrząc żaden polityk nie zarobi o minimum 40 proc. więcej, niż obecnie. Jednocześnie rosną emocje w ZUS. Szykuje się strajk pracowników, którzy domagają się podniesienia pensji o tysiąc złotych. Na to pieniądze niestety się nie znalazły. W dodatku premier ogłosił już zamrożenie płac w budżetówce.

Nie było właściwie żadnych wątpliwości, że ludzie, którzy pełnią stanowiska wiceministrów, czyli podsekretarzy stanu, zarabiają niewspółmiernie mało – brzmi argument prezydenta Andrzeja Dudy. Jednocześnie podkreślił, że pensje polityków i niektórych innych osób na kierowniczych stanowiskach nie zmieniły się od 20 lat.

Źródło: Twitter, DoRzeczy, gazeta.pl

lech wałęsa solidarność powstanie warszawskie

Mocny komentarz prezydenta Lecha Wałęsy. „Ja bym takiej decyzji nie podjął”

mike mitchell nie żyje atak serca 65 lat

Nie żyje znany aktor. Dostał ataku serca podczas urlopu. Miał 65 lat