w , ,

Dali emerytce kanapkę Drwala. „Nie stać mnie na rarytasy”. Internauci i dziennikarze odmienili los seniorki

Krótka rozmowa dziennikarza z 83-letnią emerytką zmieniła jej życie. Zaczęło się od Burgera Drwala. Reakcja społeczeństwa była natychmiastowa. Uzbierano 200 tys. zł na pomoc seniorce.

pani henia zrzutka 83-latka drwal
Pani Henia otrzymała wielką pomoc od Polaków i nie tylko (© Goniec.pl); McDonald's

Wystarczyła chwila rozmowy dziennikarza portalu Goniec z 83-letnią emerytką. Tematem była kanapka Drwala, jej smak i cena. Okazało się, że seniorka ma ciężko chorego syna i 2,2 tys. zł świadczenia emerytalnego. Internauci natychmiast ruszyli z pomocą, a sprawę nagłośniła między innymi Doda.

83-latka. Drwal z McDonalda odmienił jej życie. Dla seniorki uzbierano ponad 200 tys. zł

Wszystko zaczęło się od tego nagrania. Ta wzruszająca historia pokazuje, że media to nie tylko bieżące informacje o tym, co się dzieje, ale też realna pomoc. Historia tej emerytki wzruszyła miliony osób w całej Polsce. Wystarczyło wrzucić do sieci krótką rozmowę z seniorką, aby jej życie zmieniło się o 180 stopni.

Dziennikarz portalu Goniec podszedł do starszej kobiety z popularnym Burgerem Drwala w dłoni, aby spytać, czy jej smakuje. 83-latka spróbowała kanapki, ale spytana o to, czy zapłaciła by za nią niemal 30 zł, odparła, że nie stać ją na takie wydatki. Opowiedziała też przykrą historię o chorobie swojego syna.

Mnie nie stać na takie rarytasy. Mam nauczycielską emeryturę. Wynosi 2,2 tys. złotych i ciężko chorego syna z niedoleczoną boreliozą. Państwo polskie mu nie pomaga. Po śmierci męża sprzątam u ludzi muszę dać sobie radę – powiedziała dziennikarzowi kobieta.

Jak wyznała w dalszej części rozmowy, jej syn nie jest w stanie podjąć pracy i wszystko co miał. wydał na lekarzy. Ma jedynie 500 złotych zasiłku i żadnego innego wsparcia. – Staramy się. Robimy wszystko, co w naszej mocy – dodała 83-latka. Całe nagranie można zobaczyć poniżej.

83-latka była wyraźnie wzruszona, ale też szczęśliwa, że mogła się wyżalić i wyrzucić z siebie wszystkie negatywne emocje nagromadzone w ostatnim czasie w związku z trudną sytuacją życiową. Nie spodziewała się jeszcze, że jej życie za chwilę całkowicie się odmieni.

Zbiórka dla Pani od „Drwala”. Sprawę seniorki nagłośnili też między innymi Doda i poseł Lewicy

Polacy wzruszeni historią zorganizowali pomoc seniorce. Uruchomiono nie tylko zbiórkę ubrań, ale też rzeczy potrzebnych w codziennym życiu, jedzenia czy środków higieny. O pomoc emerytce zaapelowali również piosenkarka Dorota „Doda” Rabczewska oraz poseł Lewicy Łukasz Litewka, któremu udało się uzbierać ponad 6 tys. zł dla Pani Heni z Warszawy.

Do tej pory marka McDonald’s nie zareagowała na to wydarzenie, ale miejmy nadzieję, że również zostanie ze strony przedstawicieli firmy okazana pomoc. Dziennikarze wręczyli już kobiecie wielki bukiet kwiatów i pierwsze zgromadzone środki. Nie potrafiła ukryć łeż i była wyraźnie roztrzęsiona, a to jeszcze nie koniec darów.

Redakcja Gońca stanęła na wysokości zadania, a nagranie z udziałem seniorki bije rekordy popularności w polskim internecie. Z wypiekami na twarzy czekamy na kolejne informacje o tym, co słychać u Pani Heni. Wszyscy chcą wiedzieć, jak potoczą się jej dalsze losy.

McDonald’s (…) powinien po takim filmiku tej pani, zaoferować już do końca roku tego Drwala, czy nie wiem jak się to nazywa, przecież mówi, że pyszna jest kanapka, i nie stać jej – powiedziała Doda na Instagramie poruszona całą sprawą.

Serce rośnie, kiedy czytamy tak wielki odzew do bezinteresownej pomocy z Waszej strony. Robimy wszystko, co w naszej mocy – oświadczyli na Facebooku dziennikarze Gońca. Ich zaangażowanie wyraźnie pokazuje, że media to nie tylko informowanie, ale też misja.

Obecnie emerytka marzy tylko po jednym – diecie pudełkowej dla chorego syna, a to kosztuje. Jej na taki wydatek ze skromnej emerytury nie stać. Polityk Lewicy jest obecnie w kontakcie z kilkoma firmami cateringowymi i wiele wskazuje na to, że uda się zorganizować potrzebną pomoc.

Źródło: X (Twitter), o2.pl, goniec.pl

przewodów lubelskie rakiety jackowski

Jackowski wszystko przewidział? Stawia sprawę jasno. „Radziłbym tego nie lekceważyć”

zielona granica filmweb opinie

Polska aktorka o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. „Granice muszą być strzeżone, ale…”