w ,

Nie żyje dziennikarz TVP. Wieloletni pracownik stacji zmarł nagle w wieku 61 lat

W wieku 61 lat zmarł wieloletni pracownik regionalnego oddziału TVP z Poznania. W mediach publicznych pracował od wielu lat.

W wieku 61 lat zmarł bardzo zasłużony pracownik regionalnego oddziału TVP w Poznaniu. Był nie tylko głównym wydawcą programu informacyjnego „Teleskop”, ale też twórcą i prowadzącym sportowy cykl „Droga do Euro”. Ale to nie koniec jego osiągnięć.

Dariusz Klincewicz Poznań. Regionalna redakcja TVP w żałobie

Zmarł nagle, a jego przyjaciele z pracy są w szoku. Nie żyje pracownik poznańskiego ośrodka Telewizji Polskiej Dariusz Klincewicz. Przez ostatnie lata był nie tylko wydawcą programu informacyjnego „Teleskop„, ale też – ze względu na pasję sportem – był twarzą cyklu „Droga do Euro„.

W 2005 roku jego praca została zauważona i wyróżniono go w trakcie 10. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej. Otrzymał wówczas nagrodę najlepszego wydawcy programu informacyjnego. To jednak tylko jedno z wielu wyróżnień na jego koncie.

Zasłużył się też w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary w 1992 roku. Pojawiał się wtedy na regularnych spotkaniach nieformalnej dziennikarskiej grupy śledczej. Zanim trafił do Telewizji Polskiej (w której był do 2016 roku), pracował dla Polskiej Agencji Prasowej oraz w „Gazecie Wyborczej„.

Był wybitnym wydawcą programów informacyjnych. Mądrym i spokojnym redaktorem, który swoim olbrzymim doświadczeniem pozwalał często młodszym autorom uczyć się dystansu do opisywanych faktów, obiektywnej i sprawiedliwej ich oceny, równego stosunku do wszystkich stron sceny politycznej – czytamy w oświadczeniu dziennikarzy z portalu Wpoznaniu.pl.

ekologiczne gwiazdy telewizji celebryci influencerzy energetyka panele fotowoltaiczne ekologia środowisko

Wieść o nowym wysokim podatku wkurzyła Polaków. Ministerstwo komentuje doniesienia

marsz niepodległości 2023 warszawa na żywo

Marsz Niepodległości 11 listopada [OGLĄDAJ NA ŻYWO]