w

Ta marka imponuje. Żadna inna sieć marketów nie robi tego tak szybko!

Ma największą sieć sklepów w Polsce i w najbliższych latach raczej się to nie zmieni. Znakomicie dba bowiem o klientów.

biedronka

Biedronka, a raczej jej portugalski właściciel, Jeronimo Martins, od pięciu lat prowadzi program unowocześnienia sieci dyskontów. I robi to w imponującym tempie.

Jak można przeczytać w serwisie wiadomoscihandlowe.pl, Biedronka modernizuje ok. 200 sklepów rocznie! To niesamowity wynik.

W 2019 roku wyremontowała łącznie aż 252 sklepy, podczas gdy w 2018 było to 230 punktów. Liczba odnawianych placówek tak naprawdę rośnie z roku na rok. W 2017 było ich bowiem 226, 221 w 2016 r., 155 w 2015 r. i 127 w 2014 r.

Biedronka w zeszłym roku otworzyła też 128 zupełnie nowych sklepów, jednocześnie jednak zamykając 26 punktów. Łącznie w nowej odsłonie działa już przeszło 1 200 spośród ponad 3 000 sklepów sieci. Znaczna część to tzw. Biedronki 2.0.

Czym jest Biedronka 2.0?

To nowy koncept sklepu przygotowany przez Portugalczyków.

Zmiany skupiają się głównie na nowym, zoptymalizowanym ustawieniu produktów, które ma zwiększyć komfort robienia zakupów. W gigantycznym skrócie oznacza to wydzielenie i lepsze oznakowanie konkretnych sektorów w sklepie, takich jak działy z warzywami, kosmetykami czy pieczywem.

Dodatkowo w nowym formacie sklepów zastosowano jak najbardziej ekologiczne rozwiązania. To m.in. oświetlenie LED czy regały chłodnicze wykorzystujące przyjazny dla środowiska gaz CO2.

Co dalej?

Możemy być przekonani, że w tym roku w Polsce powstanie kolejnych 100-150 sklepów z logotypem uśmiechniętego owada. Takie plany potwierdził blisko rok temu prezes i dyrektor generalny Grupy Jeronimo Martins, Pedro Soares Dos Santos.

Jeronimo Martins Polska, zatrudniając ponad 65 tys. osób, jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce i drugą co do wielkości polską firmą. Wartość inwestycji Grupy Jeronimo Martins w Polsce od 1995 r. to ponad 14 mld zł.

piłka transfermarkt

Młody Polak na celowniku! Jego cena wzrosła 40-krotnie

arbeit macht frei auschwitz brama

Piękna pokazówka prezydenta Litwy. Wybrał Polskę zamiast Izraela