w

Niebywała rzecz! Klub piłkarskiej Ekstraklasy zmienił logo przez kibiców

Środowisko piłkarskich kibiców się zjednoczyło i dopięło swego. Klub musi teraz powrócić do herbu, którego używał 15 lat temu!

piłkarz koszulka spodenki

Jagiellonia Białystok powróci do historycznego herbu. Tak zdecydowali… kibice w internetowym głosowaniu. Zmiana logo na koszulkach nastąpi wraz ze startem nowego sezonu.

Dlaczego kibice mogli zmienić herb klubu?

Internetowe głosowanie na herb klubu to jeden z aspektów obchodów 100-lecia klubu, które przypada w tym roku. Za datę powstania klubu przyjmuje się maj 1920 roku. Wtedy właśnie żołnierze Batalionu Zapasowego 42. Pułku Piechoty, który stacjonował w Białymstoku, powołali do życia Koło Sportowe – sekcję piłki nożnej.

Kibice mogli oddać głos albo na obecny herb albo ten, który obowiązywał w latach 1989-1999 i 2003-2006. 14 lat temu z powodów prawnych podlaski klub musiał zrezygnować z jego używania, bowiem trwał spór o prawo do znaku.

Kibice byli zdeterminowani

Aktualny herb kojarzy się z największymi sukcesami klubu z Białegostoku, jednak kibice mobilizowali się w mediach społecznościowych, aby wybrać ten historyczny. Podczas pikiety w centrum Białegostoku kilka dni temu kibice skandowali „stara jotka na stulecie„. Wydarzenie było związane z obchodami 100-lecia klubu, w ramach którego kibice o 19.20 odpalili race.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie klubu jagiellonia.pl, historyczny herb towarzyszył Jagiellonii podczas jej zapaści sportowej w drugiej połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, kiedy drużyna „podbijała” boiska m.in. w Piastowie, Ostrołęce czy Wołominie.

POLECAMY:
Koszmar młodego polskiego piłkarza. Nie zagra na Euro 2020

Mimo chudych lat w historii klubu herb ten na stałe wpisał się w pamięć białostockich kibiców, którzy darzą go ogromnym sentymentem.

Jagiellonia – wyniki głosowania dot. zmiany herbu

Internetowe referendum trwało tydzień, w trakcie którego głos oddało 4 322 kibiców. Aż 84% z nich opowiedziało się za powrotem do herbu, który obowiązywał w latach 1989-1999 i 2003-2006. Frekwencja nie była porywająca, ale głosowanie ważnym czyniło już 1920 głosów.

Pewnie zastanawiacie się, kto mógł wziąć udział w głosowaniu? Wszyscy kibice, którzy byli na co najmniej jednym meczu Jagiellonii w Białymstoku.

Jagiellonia – kiedy nastąpi zmiana herbu?

W rundzie wiosennej ekipa z Podlasia będzie występować jeszcze ze starym logo. Starą-nową „Jotkę” zobaczymy na koszulkach już latem tego roku. We wszelkich innych miejscach zmiany będą następować stopniowo.

kobieta telefon komórkowy

Olbrzymia kara dla polskiej sieci komórkowej. Oszukiwała przez lata

podatek za psa

Masz psa? Zapłacisz więcej… Nowe stawki!