w

Ważna informacja. Ogrom podwyżek w popularnym banku. Będzie drogo!

Duży polski bank wprowadza zmiany w swoim cenniku, które będą obowiązywać od kwietnia. W górę pójdą m.in. opłaty za prowadzenie rachunków czy karty.

pieniądze opłaty credit agricole

Bank Credit Agricole poinformował klientów o zmianach w cenniku, które wejdą w życie w kwietniu – poinformował bankier.pl. Poza wieloma podwyżkami będą także obniżki wybranych opłat.

Podwyżki rachunków walutowych

Nowa tabela opłat i prowizji zacznie obowiązywać od 4 kwietnia 2020 r.  Zgodnie z nią w górę pójdą opłaty za prowadzenie rachunków walutowych. W ramach kont osobistych: „Konto dla Ciebie”, „Konto dla Ciebie MOVE!” oraz „Konto dla Ciebie GO!” opłata wyniesie teraz 2 zł miesięcznie wobec złotówki przed podwyżką.

Dużo większa podwyżka czeka osoby posiadające konta dla VIP-ów – w tym przypadku wyniesie ona 10 zł, a opłata będzie wynosić 40 zł miesięcznie.

Robicie przelewy w banku? Zapłacicie więcej

O dwa złote podrożeje natomiast wiele transakcji bezgotówkowych realizowanych w placówkach bankowych i na infolinii. Jeśli posiadacie „Konto dla Ciebie”, „Konto dla Ciebie MOVE!” albo „Konto dla Ciebie GO!” od kwietnia musicie przygotować się na nowe opłaty.

Przelew w placówce bankowej i na infolinii będzie kosztował 12 zł (teraz 10 zł), przelew natychmiastowy realizowany przez Express Elixir 17 zł (teraz 15 zł), a przelew SEPA [przelew krajowy lub zagraniczny realizowany w EURO – przyp. red.] – 12 zł (teraz 10 zł).

Opłaty za karty. Tu Credit Agricole wprowadza spore zmiany

Bank, którego twarzą jest obecnie Dawid Podsiadło, wprowadzi opłatę w wysokości 2 zł za korzystanie z usługi Visa cash back lub MasterCard „płać kartą i wypłacaj” na terenie kraju (teraz 0 zł).

Za granicą operacja tego typu zaliczy jeszcze większą podwyżkę. Od kwietnia opłata za nią wyniesie 4% wartości transakcji (nie mniej niż 10 zł), podczas gdy obecnie jest to 3,5% wartości transakcji (nie mniej niż 5 zł).

Zamówienie nowego numeru PIN do karty także podrożeje o 5 zł i będzie kosztować 10 zł. To jedna z tych opłat, których klienci nie lubią najbardziej. Na szczęście PIN do karty cały czas bezpłatnie będzie można zmienić w bankowości internetowej.

O dwa złote wzrośnie także opłata za wydruk wyciągu w bankomacie Santander Banku. Od kwietnia wynosić będzie 7 zł.

Osoby, które posiadają „Konto dla Ciebie” zapłacą więcej za wypłatę gotówki z bankomatów należących do innych sieci. W Polsce opłata wyniesie od kwietnia 6 zł (wzrost o złotówkę), a za granicą 12 zł (wzrost o 2 zł).

Inne podwyżki w Credit Agricole

Mający swoją siedzibę we Wrocławiu bank podniesie także kilka innych opłat. To m.in. prowizja za odnowienie limitu w koncie osobistym z poziomu 1,8% (min. 70 zł) do poziomu 2,5% (min. 90 zł.).

Jak informuje bankier.pl pojawi się także opłata za przelewy z rachunków oszczędnościowych realizowane w placówce banku lub na infolinii – 5 zł.

Są też obniżki

Całościowo liczba tych podwyżek jest bardzo duża. Dotyczą one głównie „tradycyjnych” sposobów korzystania z bankowości. Credit Agricole w zamian proponuje obniżenie opłat dla nowoczesnych sposobów korzystania z funkcjonalności banku.

I tak np. całkowicie zniknie opłata w wysokości 3 zł za dokonanie wypłaty gotówki przy użyciu Blika z bankomatów w Polsce.

O dwa złote tańsze (teraz 7 zł) będą natomiast przelewy natychmiastowe realizowane przez system Express Elixir w bankowości internetowej i mobilnej.

źródło: bankier.pl

rachunkach domowych długi

Rachunki domowe dobijają rodaków. Zalegamy na potęgę

kotka

[TYLKO DLA DOROSŁYCH] Ogromny akt bestialstwa! Podpalona kotka cierpi