w

LIDL mocno podnosi pensje. Ile zarobią pracownicy?

Pracownicy sklepów tej sieci mogą odetchnąć z ulgą. Od marca będą zarabiać dużo więcej – nawet 4 tys. zł brutto na starcie!

lidl

Lidl Polska – bo o tej sieci mowa – nie ma problemu z wynagradzaniem swoich pracowników. W końcu kto, jak nie oni, mają tak istotny wkład w rozwój całej marki. Dla nich sieć ma dobrą wiadomość i to już jest pewne – od marca 2020 r. pensje pójdą mocno w górę!

Lidl docenia pracowników

Lidl Polska docenia zaangażowanie, więc oferuje dobre, adekwatne do niego zarobki. Mało tego – są one o wiele większe od średniej pensji w sektorze handlowym. Ile zatem zarobią pracownicy sieci Lidl? Nie mniej niż 3 400 zł brutto, ale nie więcej niż 4 150 zł brutto. Na start!

POLECAMY:
Bez wielkich reklam pokonała Biedronkę. Ta sieć sklepów rośnie dwa razy szybciej

To nie koniec. Po pierwszym roku Lidl gwarantuje wszystkim wzrost pensji. Wtedy wynagrodzenia będą kształtować się na poziomie 3 500 zł – 4 350 zł brutto. Po kolejnym roku pracy widełki rosną jeszcze mocniej, bo będzie to od 3 700 zł do 4 600 zł brutto. Jedyna rzecz, jaka ma wpływ na wynagrodzenia, to lokalizacja.

Ile Lidl wyda na pensje?

Dla marki koszt podwyżek też robi wrażenie. Firma w 2020 r. przeznaczy na to nie mniej niż 66 mln zł. Potrzeba również rąk do pracy. Lidl stworzy prawdopodobnie 2 tys. nowych miejsc pracy w swoich placówkach, ale też w centrach dystrybucyjnych czy magazynach.

Lidl kusi też pozapłacowymi bonusami. To na pewno stabilne zatrudnienie (umowa o pracę), prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie, karta na siłownię, kursy językowe, a nawet wyprawki dla dzieci pracowników. Ciekawym zjawiskiem jest też w tej sieci równość płacowa dla obu płci.

Ciągły rozwój

Marka kolejny już raz znalazł się w grupie najlepszych pracodawców. Świadczą o tym certyfikaty – Top Employer Polska czy Top Employer Europe 2020. Marka otrzymała je za wysokie standardy zarządzania, dbanie o swoich pracowników i środowisko pracy.

Źródło: Lidl Polska, biznes.interia.pl

Zobacz także:

kirk douglas nie zyje

Smutna wiadomość. Nie żyje legenda Hollywood. Miał ponad 100 lat

who rak statystyki

Ważna organizacja ma drastyczne dane. Rak zaatakuje jeszcze mocniej