w

„Wiadomości” TVP zyskują widzów, „Fakty” w TVN24 z dużymi spadkami

Liderem wzrostów w styczniu były „Wiadomości” TVP, a „Fakty” TVN odnotowały olbrzymi spadek widzów.

tvn tvp tvn24
Fot. YouTube / Drugie Otwarcie; tvnpl

Zgodnie z najnowszymi danymi o widowni kanałów informacyjnych, pałeczkę lidera oglądalności w styczniu 2020 r. przejął emitowany w TVP i TVP Info „Teleexpress”. „Fakty” TVN odnotowały z kolei olbrzymi spadek. Liderem wzrostów były ”Wiadomości” TVP.

TVP deklasuje konkurencję

Stacja telewizyjna TVN24 odnotowało w pierwszym miesiącu 2020 r. spory spadek oglądalności w porównaniu do stycznia 2019 – widownia skurczyła się aż o 12,31 proc.. Dobrze z kolei radzi sobie kanał TVP Info, który nowy rok rozpoczął ze wzrostem oglądalności o 17,1 proc. Takie wyniki podaje firma Nielsen Audience Measurement.

POLECAMY:
Ogromne zmiany w DVB-T. Będzie trzeba kupić nowy telewizor?

Zmiany w rankingu oglądalności spowodowały, że nowym liderem pod względem liczby widzów programów informacyjnych został „Teleexpress”. Program gromadził przed ekranami nawet 3,27 mln widzów. Dzięki temu program zyskał 28,39 proc. udział w całym rynku telewizyjnym.

„Fakty” TVN i TVN24 z największymi spadkami

Drugie miejsce w zestawieniu zajęły „Fakty„, które utraciły pozycję lidera rankingu oglądalności. Liczba widzów programu informacyjnego w obu stacjach – TVN i TVN24 BiS – w ciągu ostatniego roku spadła o ponad 11 proc., co stanowi utratę prawie pół miliona widzów. W całym badaniu stacja TVN odnotował tym samym największy spadek ze wszystkich badanych stacji.

POLECAMY:
Telekamery wrócą do telewizji. Zupełnie nowy nadawca

Pierwszą trójkę kanałów pod względem oglądalności zamykają „Wiadomości” TVP1 i TVP Info. Tu widownia zwiększyła się najmocniej, bo aż o 2,30 proc. do łącznej liczby 3,19 mln widzów. Tym samym udział głównego wydania wiadomości w całym telewizyjnym rynku wzrósł z 19,94 proc. do 21,62 proc.

Widownia „Faktów” TVN i TVN24 spadła do 1,13 mln oglądających. Co ważne, spadek odnotowano w jednej z kluczowych grup (tzw. grupa komercyjna), czyli wśród osób w wieku 16-49 lat.

Czwarte miejsce rankingu zajął Polsat. Oglądalność „Wydarzeń” Polsatu i Polsat News spadła o prawie 6 proc. w porównaniu do poprzedniego analogicznego zestawienia.

Źródło: wirtualnemedia.pl, Nielsen Audience Measurement

romuald lipko

Romuald Lipko nie żyje. Ostatnie słowa muzyka wyciskają łzy

koronawirus krematoria

Koronawirus. Krematoria w Wuhan nie nadążają palić ciał ofiar