w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Wiadomości TVP wyprzedziły Fakty TVN. Publiczna liderem oglądalności

Wiadomości TVP nowym liderem oglądalności! Królem programów informacyjnych zostały te emitowane w TVP1 i TVP Info.

wiadomości tvp fakty tvn tvn24 oglądalność nielsen lipiec 2020
Fot. Paski TVP / generator

Wiadomości TVP nowym liderem oglądalności! Królem programów informacyjnych zostały te emitowane w TVP1 i TVP Info. Nadawca publiczny wyprzedził tym samym Fakty TVN i TVN24. Oto najnowsze dane o oglądalności.

Wiadomości TVP wyprzedziły Fakty TVN

Wiadomości TVP1 i TVP Info w lipcu oglądało średnio nawet 2,4 mln widzów. Taki wynik zapewnił obu kanałom udział w rynku telewizyjnym na poziomie aż 22,77 proc. To spory skok, bo z danych wynika, że w ciągu ostatniego roku program zyskał 6,19 proc. widzów, co daje ok. 140 tys. nowych oglądających. To w lipcowym rankingu największy wzrost.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, Wiadomości TVP wskoczyły na pozycję lidera z miejsca drugiego. Na drugą lokatę spadły Fakty TVN i TVN24. Widownia tego programu również się zwiększyła do niespełna 2,3 mln oglądających. Mimo to udział programu spadł z 23,97 proc. do 23,74 proc.

TVN jedyną konkurencją dla publicznej stacji

Na trzecim miejscu, jeśli chodzi o programy informacyjne, uplasował się Teleexpress. Program ten w ostatnim roku zyskał 73 tys. nowych widzów. Uważane za najbardziej bezstronne kanał informacyjny Polsat News i program Panorama są tuż za Teleexpressem.

Warto zauważyć jednak, że Fakty TVN są liderem w grupie widzów w wieku od 16 do 49 lat. Widownia jednak zmniejszyła się o 11,48 proc. do 760 tys. oglądających. W tej grupie widzów zyskały Wiadomości TVP i są na drugiej pozycji.

Rada Etyki Mediów o TVP

W czasie kampanii wyborczej nasilały się kontrowersje wokół publicznego nadawcy. 15 lipca wpłynęła do Rady Etyki Mediów skarga na jakość publicystyki. Zdaniem niektórych środowisk emitowane materiały naruszały Kartę Etyczną Mediów.

Zdaniem ekspertów z Rady Etyki Mediów, programy TVP1 w czasie kampanii wyborczej z formuły dziennika informacyjnego przekształciły się w instrument propagandy jednego z kandydatów. TVP nazwali telewizją „rządową”, „państwową”, „partyjną”. Mimo to oglądalność mocno rośnie.

Źródło: Wirtualnemedia, Nielsen Audience Measurement

dozowniki na płyn do dezynfekcji jakie higiena zalety

Dozowniki na płyn do dezynfekcji. Higiena ma kluczowe znaczenie

koronawirus wirusolog ostrzega obostrzenia druga fala maseczki kary będzie gorzej

Koronawirus. Wirusolog ostrzega! „Za chwilę tego nie opanujemy”