w ,

Rzetelność mediów pod lupą IBRiS. Która stacja wypada najlepiej?

Rzetelność mediów została zbadana przez sondażownię IBRiS. Najbardziej rzetelne zdaniem Polaków są „Wydarzenia” Polsatu, a najmniej rzetelne „Wiadomości” TVP.

rzetelność mediów ibris sondaż badanie programy informacyjne

Rzetelność mediów została zbadana przez sondażownię IBRiS. Najbardziej rzetelne zdaniem Polaków są „Wydarzenia” Polsatu, a najmniej rzetelne „Wiadomości” TVP. Firma zbadała na zlecenie portalu Onet.pl, jakie jest zdanie Polaków o programach informacyjnych.

Rzetelność mediów – badanie IBRiS

Pracownia IBRiS zapytała Polaków o ocenę rzetelności stacji informacyjnych jeśli chodzi o bieżące relacjonowanie wydarzeń związanych z trwającą kampanią prezydencką. Pod lupą były najpopularniejsze programy informacyjne i stacje: „Wiadomości” TVP, „Fakty” TVN, „Wydarzenia” Polsatu, TVP Info, Polsat News i TVN 24.

Jak wynika z najnowszego badania tej pracownik, aż 51 proc. ankietowanych uważa „Wiadomości” TVP za całkowicie nierzetelne w kontekście trwającej kampanii wyborczej. Na drugim miejscu niechlubnego rankingu stacji telewizyjnych znalazł się kanał TVP Info. Za nierzetelny uważa go 49,7 proc. pytanych respondentów.

Za najbardziej rzetelne obywatele Polski uznali „Wydarzenia” emitowane na Polsacie. Takie zdanie o tym programie miało 41,2 proc. ankietowanych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.

LGBT dolało benzyny do ognia

Wątki związane z LGBT trafiły do głównych wydań programów informacyjnych ze względu na wyjątkowo ożywioną dyskusję w kontekście kampanii wyborczej. Politycy są na tapecie, a to właśnie oni najczęściej temat środowisk homoseksualnych.

Również ten temat został przebadany przez sondażownię IBRiS. Jakie więc odczucia rodzi LGBT wśród obywateli? Aż 76 proc. pytanych potrafiło poprawnie zidentyfikować, co oznacza ten skrót. Z kolei 24 proc. nie wie, co to jest. Niespełna 12 proc. ankietowanych odbiera LGBT zdecydowanie pozytywne, a 26,5 proc. – zdecydowanie negatywne.

Wybory prezydenckie 2020 28 czerwca

28 czerwca w niedzielę odbędą się wybory prezydenckie. Głosowanie odbędzie się w dwóch formach – osobiście lub drogą korespondencyjną. Wybierzemy prezydenta Polski na lata 2020-2025 z grona aż 11 kandydatów. Na liście brakuje kobiet.

Wspomniane badanie przeprowadzono 17 czerwca na próbie 1100 osób. Analizy zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

Źródło: IBRiS, Onet

kamil durczok rak choroba alkohol silesion silesion.pl

Kamil Durczok zamieścił niepokojący wpis. Ma poważne problemy ze zdrowiem

schronisko radysy w radysach prokurator policja akcja odbierania zwierząt

Schronisko Radysy. Wielka akcja ratowania zwierząt! Na miejscu policja i prokuratura ZOBACZ FILM