w

Kubica spełni swoje marzenie. Polscy kibice także będą zachwyceni

Robert Kubica po raz kolejny pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Polak dzięki wsparciu Orlenu spełni swoje kolejne marzenie.

robert kubica orlen daniel obajtek
Fot. YouTube/rallypl

W czwartek PKN Orlen i Robert Kubica mają ogłosić, że Polak będzie ścigał się w 2020 roku w DTM (niemiecka seria wyścigowa samochodów turystycznych).

Robert Kubica w DTM

Krakowianin ma jeździć prywatnym autem, przygotowanym przez BMW i sponsorowanym przez PKN Orlen.

Taką informację przekazali dziennikarze serwisu powrotroberta.pl. Robert Kubica i PKN Orlen podobno ustalili już wszystkie szczegóły startów 35-latka w niemieckiej serii wyścigowej.

Kubica od dawna mówił, że to ciekawe rozwiązanie. Z jego słów można było zrozumieć, że połączenie roli kierowcy rezerwowego w F1 i ściganie się w DTM to największe marzenie, a jednocześnie wyzwanie na sezon 2020. Wydaje się, że Polak po raz kolejny będzie spełniony.

POLECAMY:
Najpiękniejsze polskie dziennikarki sportowe. Czy na pewno znasz je wszystkie?

Potwierdzenie w czwartek

W czwartek o 10:00 odbędzie się konferencja prasowa zorganizowana przez PKN Orlen. Poza Robertem Kubicą i prezesem koncernu Danielem Obajtkiem zobaczymy na niej także inne „grube ryby”. To minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz prezes zarządu Orlen Deutschland, Waldemar Bogusch.

Mają oni ogłosić starty Kubicy w DTM, a prawdopodobnie także ekspansję Orlenu w Niemczech, którą marketingowo miałby oczywiście wspierać polski kierowca. Stąd obecność na konferencji także Sasina oraz Boguscha.

Kubica w DTM to głośny temat od wielu tygodni

O możliwych startach Kubicy w DTM głośno mówi się od wielu miesięcy.

Polak w grudniu wziął udział w testach w hiszpańskim Jerez, gdzie jeździł BMW M4 DTM. „Od razu poczułem się komfortowo” – przyznał po testach, a wyniki potwierdziły te słowa. Kubica był bowiem najszybszym kierowcą na torze podczas całego wydarzenia.

Robert Kubica pozostaje też w padoku F1

W 2020 roku Robert Kubica będzie bardzo zapracowany. Ściganie się w DTM połączy z pracą jako kierowca rezerwowy i rozwojowy Alfy Romeo Racing Orlen w Formule 1.

Polski koncern naftowy jest sponsorem tytularnym ekipy, a charakterystyczny orzeł jest widoczny np. w logotypie zespołu.

źródło: powrotroberta

obowiązkowa rejestracja psów i kotów

Obowiązkowa rejestracja psów i kotów? Unia Europejska decyduje

Niebywała historia! Milioner chce nazwać stadion… im. Lenina