w

WTFWTF

Obowiązkowa rejestracja psów i kotów? Unia Europejska decyduje

Unia Europejska chce zmusić nas do obowiązkowej rejestracji psów i kotów. Parlament Europejski zapowiedział właśnie debatę nad specjalną rezolucją.

obowiązkowa rejestracja psów i kotów

Czy będzie obowiązkowa rejestracja psów i kotów? Parlament Europejski zapowiedział właśnie debatę nad rezolucją dotyczącą walki z nielegalnym handlem tymi zwierzętami. Wśród pomysłów przymusowa rejestracja zwierząt.

Chodzi o to, by chronić domowe zwierzaki?

W celu otoczenia domowych czworonogów ochroną, ale też ich właścicieli, europosłowie postanowili wszcząć prace nad unijnym planem, który ma zapobiec nielegalnemu handlowi zwierzętami domowymi. Dlatego właśnie planuje się wprowadzić obowiązkową rejestrację zwierząt domowych.

Posłowie planują przyjąć specjalną rezolucję wzywającą do wprowadzenia obowiązku rejestracji psów i kotów. Odezwa ma też zawierać informacje dotyczące konieczności utworzenia definicji komercyjnych obiektów, w których sprzedawane są zwierzęta.

Obowiązkowa rejestracja psów i kotów – zatrważające dane

Zgodnie ze wstępnymi szacunkami, każdego miesiąca na terenie Unii Europejskiej sprzedaje się prawie 50 tys. psów. Godnym uwagi jest fakt, że większość z nich to zwierzęta, które nie zostały nigdzie zarejestrowane. Zdaniem europosłów hodowcy zwierząt domowych działają w krajach członkowskich na krawędzi unijnych przepisów.

POLECAMY:
Straszny widok. Wyrzucił psa z dziewiątego piętra wieżowca

Europarlament widzi w tym zjawisku prawdziwe zagrożenie dla zdrowia publicznego oraz dobrostanu zwierząt. Najważniejsze jest jednak to, że nielegalny handel tymi żywymi istotami to obecnie źródło potwornych dochodów. Czerpią z tego przestępcy zorganizowani jak i grupy mafijne.

Jest już projekt rezolucji

Projekt rezolucji został przyjęty pod koniec stycznia br. W dokumencie pojawiły się – poza wyżej wymienionymi kwestiami – zachęty w celu zwiększenia adopcji zwierząt, a nie kupowania nowych. Projektem zajmują się w Parlamencie Europejskim europosłanki Sylwia Spurek (socjaldemokraci) oraz Jadwiga Wiśniewska (EKR).

POLECAMY:
Straszne słowa posła do emerytki: „Jak nie masz za co żyć, to sprzedaj psa”

To już kolejne plany zmian przepisów dotyczących zwierząt, nad którymi debatuje Unia Europejska czy nasz Sejm. Nie tak dawno media szeroko donosiły o planowanym wprowadzeniu podatku od mięsa. 5 lutego br. w Parlamencie Europejskim odbyła się już na ten temat debata. Nowy podatek ma obowiązywać wszystkie kraje członkowskie.

Ponieważ prawa zwierząt są ostatnio na tapecie, w Polsce też trwają dyskusje o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. Niektórzy posłowie chcą poruszyć temat całkowitego zakazu hodowli zwierząt na futra oraz wprowadzenia zakazu występów zwierząt w cyrkach. Projekt ustawy podobno jest już gotowy.

Źródło: Radio ZET, portalspozywczy.pl

Zobacz także:

santander bank

Kolejny wielki bank opuści Polskę? To byłby już prawdziwy exodus

robert kubica orlen daniel obajtek

Kubica spełni swoje marzenie. Polscy kibice także będą zachwyceni