w

HAHAHA!HAHAHA!

Nowy kandydat na prezydenta Polski. Grozi rozwiązaniem parlamentu

Pojawił się nowy rywal dla Andrzeja Dudy i innych kandydatów. Kampanię rozpoczął z ciekawą zapowiedzią, a raczej groźbą…

andrzej voigt superstacja
Fot. YouTube/Superstacja

Andrzej Voigt, ekspert Centrum im. Adama Smitha, ogłosił swój start w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Kim jest Andrzej Voigt?

Notkę polityka możemy znaleźć na jego stronie prezydentvoigt.pl Określa się tam na początku jako ojca trójki dzieci oraz eksperta ekonomicznego i politycznego.

W dalszej części notki wspomina, że jest Kawalerem Krzyża Wolności i Solidarności Prezydenta RP., a także członkiem “Hall of Fame” za udział w pracy na rzecz pokoju na świecie. Voigt to także wieloletni Członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej i ekspert Centrum im. Adama Smitha. W swojej karierze był członkiem władz wielu spółek, m.in. Orbisu, Rafinerii Gdańskiej czy Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych.

W ostatnich latach kojarzony głównie jako ekspert Centrum im. Adama Smitha (Voigt poinformował właśnie, że kończy tam pracę) oraz prezes Łódzkiego Klubu Sportowego.

Z czego zasłynął w ŁKS-ie?

Kibice z Łodzi doskonale pamiętają Andrzeja Voigta. Jak można przeczytać w „Dzienniku Łódzkim”, Voigt funkcję prezesa objął w lutym 2012 roku, a już 20 września rada nadzorcza zdecydowała o jego odwołaniu. W czasie jego rządów piłkarska drużyna spadła z ekstraklasy i się rozsypała, a dług klubu znacząco się powiększył.

Fani ŁKS-u szczególnie pamiętają jednak kwiecień tamtego roku. Wtedy właśnie – w czasie kiedy zespół walczył o utrzymanie w Ekstraklasie – Voigt poleciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Znalazł się bowiem w oficjalnej delegacji polskiego biznesu i Rządu RP. Razem z nim byli tam m.in. ówczesny premier Donald Tusk, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dr Ludwik Sobolewski oraz prezesi kilku największych polskich firm z branży paliwowej (w tym Orlenu czy Lotosu), finansowej, lotniczej i prawniczej.

Niepoprawni optymiści z szalikami ŁKS na szyjach liczyli wtedy, że… Voigt sprowadzi do Łodzi bogatego sponsora z bliskiego wschodu. Albo co najmniej namówi któregoś z prezesów państwowych spółek do inwestycji w łódzki klub. Nic takiego się jednak nie stało.

Co ciekawe, Paweł Hochstim z „Dziennika Łódzkiego” opublikował wówczas krytyczny materiał o ówczesnej sytuacji ŁKS-u. Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Jeszcze tego samego dnia, w którym ukazał się artykuł, łódzki klub wysłał do redakcji list otwarty. Zaznaczono w nim, że traktowanie wyjazdu w charakterze wycieczki jest mało poważne. Dziennikarz gazety nie otrzymał jednak odpowiedzi, w jakim celu Voigt wziął udział w delegacji, ani jakie ew. korzyści miał z tego odnieść łódzki klub.

Andrzej Voigt – ogłoszenie startu w wyborach i od razu groźba

Choć ogłoszenie startu w wyborach przez Andrzeja Voigta nie spotkało się z dużym zainteresowaniem, to warto zwrócić uwagę na jego krótką wypowiedź (z filmu poniżej). Zaznacza w niej, że „nowa konstytucja musi zostać uchwalona w ciągu roku, inaczej rozwiążę parlament”. Oczywiście w przypadku, jeśli zostanie prezydentem RP. Zobaczcie sami.

źródło: własne, Dziennik Łódzki

Zobacz także:

napad w pinczynie

Akcja rodem z USA. Kobieta pogoniła złodzieja MOPEM [NAGRANIE]

kościół

Kościół w kryzysie? Księża opuszczają stan duchowny, fala się nasila