w

Akcja rodem z USA. Kobieta pogoniła złodzieja MOPEM [NAGRANIE]

Napad w Pinczynie mógł skończyć się tragicznie, ale na szczęście nic się nie stało. Bohaterska obrona właścicielki sklepu staje się za to hitem Internetu.

napad w pinczynie
Fot. Facebook/Kociewiak.pl

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w miniony piątek w sklepie pani Zosi w Pinczynie – informuje kociewiak.pl.

Napad w Pinczynie. Co się stało?

Do zdarzenia doszło tuż przed zamknięciem sklepu. Pani Zofia zmywała podłogę i przygotowywała się do podliczenia utargu z całego dnia. Jak mówi, w kasie nie było zbyt wiele pieniędzy, bo część utargu trafia przez terminal prosto na konto. Gdy otworzyły się drzwi, kobieta była przekonana, że to któryś z klientów, któremu zabrakło cukru, masła, czy papierosów.

To był jednak przestępca. Uzbrojony mężczyzna wszedł do sklepu i wymachując bronią, krzyczał: Siano, dawaj siano! Właścicielka sklepu, niewiele myśląc, postanowiła pogonić przestępcę… mopem. Jej niesamowite zachowanie zarejestrował sklepowy monitoring. Mężczyzna wybiegł ze sklepu, a właścicielka za nim…

Straty nie są wielkie, bo sprawca ukradł jedynie kilka paczek papierosów. Sprawę badają śledczy, a Pani Zofia z niewielkiego wiejskiego sklepu stała się bohaterką Pinczyna.

Zdezorientowany przestępca

Pani Zofia trzymała w ręku mopa. Bez chwili namysłu przystąpiła do działania i postanowiła wykurzyć przestępcę z lokalu. Być może dzięki szybkiej i stanowczej reakcji naszej rozmówczyni sytuacja potoczyła się w ten właśnie sposób.

Napastnik z pewnością nie spodziewał się, że sporo niższa od niego kobieta zaatakuje i to w tak spektakularny sposób. Zdezorientowany przestępca wybiegł ze sklepu, a jego łupem padło maksymalnie kilka paczek papierosów.

Kobieta ruszyła za nim, ale sprawca najprawdopodobniej odjechał samochodem, w którym czekał już na niego kierowca.

Zobaczcie relację redakcji Kociewiak.pl z tej niesamowitej sytuacji:

Brawa dla Pani Zofii

Jak słusznie pisze redaktor serwisu kociewiak.pl, zachowanie Pani Zofii wydawać by się mogło nierozsądne i mało odpowiedzialne, jednak wtedy nie było czasu na reakcję. Sprawca celował w sprzedawczynię bronią. Jedno jest pewne – właścicielce sklepu należą się słowa uznania, gdyż w pojedynkę poradziła sobie z dwa razy wyższym, postawnym mężczyzną.

Napad w Pinczynie jest już obiektem zainteresowania śledczych, którzy zabezpieczyli zebrane na miejscu dowody oraz monitoring. Sprawcy napadu grozi do 12 lat więzienia.

źródło: kociewiak.pl 

Zobacz także:

futra

Celebrytki ostro o osobach noszących futra. Nie pozostawiły suchej nitki

andrzej voigt superstacja

Nowy kandydat na prezydenta Polski. Grozi rozwiązaniem parlamentu