w

OMGOMG

PILNE: Ważny komunikat ZUS! Dotyczy wszystkich obywateli

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wydał dziś pilny komunikat i ostrzeżenie dla wszystkich, którzy mają jakikolwiek związek z instytucją.

zus
Fot. Zakład Ubezpieczeń Społecznych / strona internetowa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wydał dziś pilny komunikat i ostrzeżenie dla wszystkich, którzy mają jakikolwiek związek z instytucją.

ZUS ostrzega – dotyczy wszystkich!

ZUS wydał dziś ostrzeżenie do wszystkich – od emerytów i rencistów po płatników składek. Komunikat dotyczy dosłownie każdej osoby mającej jakikolwiek związek z instytucją. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzegł w nim przed oszustami, którzy w ordynarny sposób podszywają się pod tę instytucję i wprowadzają w błąd.

POLECAMY:
Uwaga! Klienci tego sprzedawcy prądu na celowniku oszustów

Jak podkreślono we wtorkowym komunikacie, ZUS „drogą mailową NIE KIERUJE do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych„. Zakład podkreślił również, że w kilku ostatnich dniach niektórzy otrzymali wiadomości pocztą elektroniczną zawierające fałszywe informacje o błędnie opłaconych składkach lub o braku ich zapłaty na czas.

Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresów: kancelaria.zus@wp.pl, zus-skladki@wp.pl, zus._kontakt@wp.pl, ZUS@gov.pl zus_info@wp.pl – przestrzega ZUS” – czytamy w treści oficjalnego komunikatu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS przypomina wszystkim, że „drogą mailową NIE KIERUJE do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych„. Ponadto informuje, że „za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują ŻADNYCH WEZWAŃ do zapłaty czy też informacji o nadpłatach„.

Co zrobić, jeśli dostaliśmy fałszywy e-mail?

ZUS przypomina, że kontaktuje się jedynie z tymi osobami poprzez internet, którzy mają konto na tzw. Platformie Usług Elektronicznych i wyrazili jednocześnie wyraźną zgodę na taką, a nie inną formę kontaktu. Takie wiadomości zawierają m.in. imię i nazwisko pracownika instytucji, któremu została przydzielona konkretna nasza sprawa.

POLECAMY:
UWAGA Oszuści podszywają się pod banki. Wabią szybkim zyskiem

Instytucja ostrzega również wszystkich obywateli, aby bez względu na wszystko nie odpowiadać na żadne tego typu maile. W szczególności nie wolno pod żadnym pozorem otwierać załączników. To one najczęściej powodują zainfekowanie naszego komputera, co skutkować może np. wykradzeniem naszych danych osobowych, albo – co gorsze – pieniędzy z konta bankowego.

Ostrożni powinni być przede wszystkim seniorzy, bo to na nich skupia się najczęściej działalność oszustów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości ZUS prosimy o kontakt z najbliższą placówką lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, TVN24 Biznes i Świat

Zobacz także:

michael jordan memoriał kobe bryant

Michael Jordan na memoriale Kobe Bryanta. Łzy same napływają do oczu

żabka polska wpłacanie pieniędzy

Zupełnie nowa usługa w Żabce! Nie będzie trzeba chodzić do banku